Фінансово-економічний глянець Forbes Україна порахував вартість корисних копалин на Чернігівщині. За даними аналітиків видання, у надрах нашого регіону знаходиться цінних викопних ресурсів щонайменше на $25 млрд.
Про які саме йде мова - у Forbes не уточнювали. Однак, як інформують в департаменті екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА, одними з найцінніших є нафтогазоконденсатні родовища, зокрема, у Прилуцькому районі. Про перспективу їх розробки говорили ще у 2018-му.
Інший важливий ресурс - горизонти артезіанських та мінеральних вод, родовища бішофіту, торфу, кварцових пісків тощо.
25 мільярдів у розрізі країни - багато це чи мало? Наприклад, у сусідній Київщині запаси цінних родовищ на рівні $21 млрд. У Сумщині - вже на $62 млрд. Найменше корисних копалин - у Херсонщині, Одещині, Буковині - так оцінка на рівні менше $10 млрд.
Станом на початок 2005 розвідані запаси оцінювалися в урядових документах як «$150 000 на душу населення, а за оцінками західних експертів – понад $200 000», що відповідало сукупній оцінці $7–10 трлн.
Сьогодні, за оцінкою Forbes, вартість надр України зросла майже до $15 трлн. При цьому понад 70% загальної суми припадають лише на три області – Донецьку, Дніпропетровську та Луганську. В загальній вартості корисних копалин 62% забезпечує кам’яне вугілля, 14% – залізна руда, кожен з інших активів – менше 5%. Загальний обсяг корисних копалин – 111 млрд тонн.
"Час Чернігівський" писав про торф, який видобувають на Чернігівщині: Калорійність, як в пелетів, і практично немає зольності: смолинський торфобрикет - найкращий.