Вдень температурна позначка на Чернігівщині досягає і +15С, тож, у зв’язку з потеплінням зростає кількість пожеж на природі. Лише за останні декілька днів фахівці Чернігівського районного управління виявили 11 порушників – паліїв та склали на них 14 адмінпротоколів за порушення встановлених законодавством вимог правил пожежної безпеки та самовільне випалювання рослинності або її залишків.
Чимало з паліїв - пенсіонери, які таким чином пораються на власній ділянці.
Складати та вручати протоколи доводилося буквально під камерами. Оскільки мало який дачник досі усвідомлює усю небезпеку від подібних дій, а отже, не вважає себе винним.
Чернігівка Анна Анненкова у коментарях під дописом ГУ ДСНС у Чернігівській області зауважує: насправді адміністративна відповідальність - дуже м‘яке покарання. І воно рідко буває ефективним:
- Треба кримінальні складати, бо кожного року одне й те саме, люди гинуть, будівлі горять, тварини гинуть, а їм все пофіг.
Адміністратор групи «Село Количівка» у соцмережах Андрій Кеня теж зауважує:
- Ця новина є дуже тривожною, оскільки стихійні сміттєзвалища можуть стати причиною серйозних пожеж і загрози безпеці жителів та навколишнього середовища. Тому, нагадуємо про важливість обережного поводження з вогнем та необхідність покращення роботи місцевої влади щодо управління сміттєзвалищами. Пожежі можуть бути небезпечними для життя та майна, отже дотримання простих правил безпеки при роботі з вогнем є важливим...
Штрафи за спалювання трави - таки значні: для громадян від 3060 до 6120 грн, для посадовців - від 15300 до 21420 грн.
Рятувальники ДСНС закликають громадян не випалювати суху рослинність, адже є безліч безпечних та екологічно чистих методів утилізації сухостою.
Якщо хтось з наших читачів побачить, що хтось палить суху траву, телефонуйте за номерами «101» або «102».
"Час Чернігівський" писав про пожежі: