У 2,7 разів менше компаній закривається у 2023, аніж позаторік, оптимістично констатують аналітики Opendatabot. Тобто, пандемія ще гірше виявилася за війну. І в той же час підмічають - скорочення обсягів бізнесу триває. Попри це Чернігівщина -порівняно спокійний регіон, де закривається мало бізнесів.
6 482 компанії почали процес закриття за період з березня 2022 по листопад 2023. Цьогоріч, в середньому, на місяць припиняє роботу 479 бізнесів.
Це майже утричі менше, аніж за відповідний період 2021: тоді на місяць закривалось 1290 компаній.
Лише 17% з них потрапили у процедуру банкрутства, решта самостійно вирішили припинити свою діяльність. Для порівняння, у 2021 році частка компаній, які опинились у банкрутстві, складала 5,1%.
Найбільше закривається бізнесів у Києві: 893 справи. На другому місці антитопу — Львівщина, де закрилось 526 компаній, а на третьому — Дніпропетровщина: 479 бізнеси. Чернігівщина - регіон, де закривається чи не найменше - 149.
Найчастіше закриваються громадські організації — 1068 компаній. На другому місці підприємства оптової торгівлі — 826 компаній, а замикають антитоп компанії у сфері сільського господарства — 492 справи.
Найгучніше банкрутство року — це процес закриття української авіакомпанії «МАУ», пов’язаної з Ігорем Коломойським. Проте це не найбільший бізнес, який припинив роботу від початку повномасштабної. До топ-3 компаній у процесі закриття за оборотом потрапили Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча, Азовсталь та одна з компаній мережі WOG.
Джерело: Opendatabot
"Час Чернігівський" писав про таке: У Чернігові військових та членів їх сімей навчали створювати власний бізнес