Щодня звертається до 600 пацієнтів: онкоцентру передали важливу допомогу з Європи і США

08 СІЧНЯ 2026, 16:16

1732

Михуля Юрій

Благодійний фонд «Help-UA» постійно відгукується на потреби лікувальних закладів

До чернігівського центру сучасної онкології доправили черговий вантаж з медикаментами і розхідними матеріалами від благодійників з Європи та США. Тут є те, що потребують щодня і медики, і насамперед пацієнти закладу.

Олександр Заїка

Олександр Заїка, керівник центру сучасної онкології: 

Щодня звертається до 500-600 людей, лікується щодня близько 340, великі потреби у лікуванні, яке потребує багато лікарських засобів. Це засоби, які використовуються щодня десятками і сотнями літрів в операційні дні, в реанімації, засоби гігієни використовуються для тяжких хворих і це необхідна річ для закладу.

Благодійний фонд «Help-UA» постійно відгукується на потреби лікувальних закладів Чернігівщини.   

В’ячеслав Костюков

В’ячеслав Костюков, керівник БФ «Help-UA», радник начальника Чернігівської ОВА: 

Ми продовжуємо роботу з іноземними друзями на рівні голови ОВА. Ця доставка сталася завдяки нашому другу пану Гайнріху Беннеру. Також тут є медицина, яку надали американський та французький фонди. Сьогодні ми в онкоцентрі, буде використовуватися це щодня, бо потрібно. У нас є меморандум між ОВА, БФ та німецькими друзями і цей меморандум працює. Щомісяця привозимо вантажі з Німеччини.

2026 рік центр сучасної онкології почав з новим важливим обладнанням, яке ввели в експлуатацію наприкінці 2025 року. Зокрема, другий лінійний прискорювач. На черзі - третій.

Олександр Заїка,  керівник центру сучасної онкології: 

У нас працює вже два лінійні прискорювачі, один - з 2018 і ще один - з 2025. На стадії реалізації третій. Тривають роботи з підготовки бункеру, монтаж почнеться з кінця лютого. Не все так швидко. Введення - наприкінці весни.

Також запрацювало МРТ, якого в онкоцентрі не було і на яке дуже очікували.   

Іван Заїко

Іван Заїко, в.о. керівника рентгенодіагностичного відділення: 

По роботі самого кабінету - працюємо, 7-8 пацієнтіа на день - по всім локалізаціям. Ми дуже раді, що з’явилася ця апаратура, великий крок для пацієнтів, будуть максимально обстежені, більш отримувати точні дані щодо хвороб і проведення лікування. 

Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Петро Ярмоленко

"Час Чернігівський" писав про таке: Німецькі благодійники передали важливу допомогу геріатричному пансіонату

Схожі новини

Вiдео

Війна не тільки на полі бою, а й у кіберпросторі: чернігівських фахівців відзначили нагородами

30 СІЧНЯ 2026, 18:55

Стали відомі імена чернігівських податківців, які організували корупційну схему

30 СІЧНЯ 2026, 17:44

Під обстрілами, але з немовлятами: прикордонна лікарня працює і шукає лікарів

30 СІЧНЯ 2026, 17:15

У Ніжині попрощалися з військовим, який загинув під Карлівкою півтора року тому

30 СІЧНЯ 2026, 16:14

Не стало видатної спортсменки та викладачки Чернігівського колегіуму

30 СІЧНЯ 2026, 14:56

Чернігівські школярі повертаються до навчання: якою буде форма освіти з понеділка

30 СІЧНЯ 2026, 13:31

Десантник із прикордоння Чернігівщини загинув на Донеччині

30 СІЧНЯ 2026, 12:41

ТОП-переглядів