Триває громадське обговорення змін до обласної програми соціальної підтримки воїнів, родин захисників та осіб, які постраждали від ворожої агресії. Багато питань, які потребують вирішення, та пропозиції озвучили під час зустрічі в обласній адміністрації ветерани та родини Героїв.
Тетяна, ветеранка:
Навіть якщо ти інвалід, то більшість пенсії віддаєш на лікування. Тобі ще треба їсти, комунальні. З програмою все добре, але люди, які прийшли, їм потрібні доступні ліки, адаптація до цього життя. В місяць я витрачаю великі кошти на ліки.
Ірина, мати загиблого Героя:
Діти продовжують ходити в школи, ветеранам потрібна реабілітація, регіону потрібно, щоб вони були працевлашотовані, люди мають відновлюватися і створювати умови для родин. В цьому сенс їх участі у війні. Факт переосмислення цієї програми він актувальний і важливий. Якщо будемо втрачати ветеранів, чи їх дітей, які не матимуть змоги продовжувати навчатися, ми будемо втрачати людей за рахунок міграції.
В адміністрації кажуть, що фінансові можливості в наступному році будуть обмежені, адже значні бюджетні суми підуть на допомогу ЗСУ. В таких умовах хочуть змінити філософію і підходи реалізації програми.
Іван Ващенко, заступник начальника Чернігівської ОВА:
Новими напрямками нашої програми пропонуємо: підтримку обдарованих дітей, безкоштовне навчання для ветеранів, іпотеку, щоб могли купити житло, підтримку ветеранського спорту, додаткові гранти для ветеранів і їх родин. Це гарна можливість залишити ветеранів і їх родини в області. Якщо не буде людей, то за що ми боремося і воюємо? Мета - підтримка ветеранів і залишити захисників в області.
У 2025 році обласною програмою передбачена підтримка захисників та їх родин на на суму майже 38 мільйонів гривень.
Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко
"Час Чернігівський" писав про таке: Для багатодітної родини придбали насіння овочів - сім'я з Чернігівщини показала урожай