Ще один земляк судитиме нас у Верховному Суді

01 ГРУДНЯ 2023, 20:36

2377

Ще один земляк судитиме нас у Верховному Суді

Павло Пархоменко

Вища рада правосуддя (найвищий орган суддівства) вирішила внести подання президенту про призначення  суддею Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду 41-річного Павла Пархоменка, судді Бахмацького районного суду. У правничих колах відома людина. Кандидат юридичних наук, викладач Вищої школи адвокатури. Багато знає про захист прав дітей як у національній, так і  в міжнародній системі права. З дитячих питань з ним радяться навіть відомі адвокати. Має звання «Честь року».

— Павле Івановичу, з 2017 року ви були головою Бахмацького районного суду. А в лютому обрали іншого голову. Знали, що поїдете в Київ, тому не висували свою кандидатуру?

— За законом, якщо пробув два строки підряд, більше не можна. Деякі суди можуть на місяць обрати іншого, а потім переобрати попереднього. Це ж право колективу.

— З Чернігова до Бахмача їздите на роботу?

—У Бахмачі винаймаю житло.

— У Києві теж доведеться орендувати квартиру. Чи суддям Верховного Суду відразу дають службове житло?

— Не виділяють. Що і як буде, наперед забігати не хочу. Можна говорити, коли вже буде рішення президента.

Не перша спроба

Ще у 2019 році Пархоменко подав документи, аби стати суддею Верховного Суду, успішно пройшов випробування. До нього, чи не єдиного з усіх кандидатів, не було питань у представників громадської ради доброчесності. Однак  Вища рада правосуддя тоді відмовила у внесенні подання на його призначення.

Підставою стало те, що 2 березня 2018 року суддя Павло Пархоменко склав експертний висновок для Високого суду Британських Віргінських Островів. Скаргу на суддю подав бізнесмен Андрій Адамовський. На думку скаржника, Пархоменко на замовлення зацікавлених осіб фактично надав юридичну консультацію, яка мала метою отримання замовником позитивного рішення Європейського суду з прав людини. Міркування ради — піддав сумніву рішення національних судів, чим не дотримався норм професійної етики.

Пархоменко оскаржив рішення Ради правосуддя у Верховному Суді. Довів, що висновок був підготовлений на безоплатній основі і не мав негативних наслідків для скаржника. А висновок він склав не як суддя Бахмацького районного суду, а як «знавець у контексті наукового узагальнення, за результатами власних наукових напрацювань».

6 липня  цього року Велика Палата Верховного Суду винесла рішення на користь судді Павла Пархоменка.

І ось Вища рада правосуддя зробила подання. Тепер те подання має підписати президент. Зазвичай на це відводиться місяць. Проте строки можуть і затягнутися.

Хто з наших у Верховному Суді

У Верховному Суді троє наших земляків. Його голова Станіслав Кравченко з Одинців, що на Козелеччині. У Касаційному цивільному — Ірина Литвиненко, колишня суддя Деснянського районного суду Чернігова, невістка покійного Володимира Литвиненка, колишнього голови Чернігівського апеляційного суду, згодом  судді Верховного. І Ольга Кашпур — суддя Касаційного адміністративного (раніше працювала в Чернігівському окружному адміністративному суді).

Авторка: Валентина Остерська. Фото з особистої сторінки Павла Пархоменка у фейсбуку

"Час Чернігівський" писав про суди: 

Схожі новини

Авто зʼʼїхало в кювет, повипадали корита із мʼясом: на Чернігівщині поранили у живіт засновника мисливського господарства

20 ЛЮТОГО 2024, 22:14

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: викладачка англійської мови про те, як змінились учні за час війни, нові технології та мотивацію

20 ЛЮТОГО 2024, 18:20

Як ремонтують розмиту повінню дорогу в прикордонній громаді

20 ЛЮТОГО 2024, 17:07

Земельні махінації на 2,5 млн грн: у Чернігові чиновнику повідомили про підозру

20 ЛЮТОГО 2024, 15:51

Ніколи не їздила потягом і лише раз пила алкоголь: у Батурині місцева жителька відсвяткувала 106 років

20 ЛЮТОГО 2024, 14:52

Фото

Акторка з Чернігова показала свою квартиру, яку зруйнували росіяни

20 ЛЮТОГО 2024, 13:58

Фото

Борзнянські гирьовики стали кращими в Чернігові

20 ЛЮТОГО 2024, 12:51

ТОП-переглядів