Ніжинська центральна районна лікарня імені Галицького продає кобилу Ласточку. На всеукраїнському аукціоні "Прозорро".
«Масть — гніда, порода не визначена. З інвентарним номером. Є паспорт та довідки про проведені вакцинації. Дата народження — 1 лютого 2016 року. Кличка — Ласточка. Огляд майна проводиться за попередньою письмовою домовленістю, у робочі дні і години. Та наявністю документів, що посвідчують особу», - так написано в оголошенні.
А ще вказана амортизація кобили: балансова вартість — 15 тисяч гривень. За період експлуатації знизилася на 3500 гривень. Стартова ціна Ласточки — 11500 гривень, плюс реєстраційний, гарантійний внески. Це десь тисяча двісті гривень.
— І шкода, і 21 століття на вулиці, — каже Олександр Моісеєнко, завгосп лікарні. — І вона в нас… буйна, бішена. Але це я вже дуже жорстко про нашу Ластоку, — сміється. — Краще — гонорова. Наш їздовий Іванич уже не може з нею справитися. Два рази з воза падав. Кобила два вози розбила, два рази людину переїхала. Фізичного навантаження не бачить. Їсть і ширшає. А потім носить усіх тут по больниці.
Ну, проїхали ми по колу, помиї зібрали. Десь якісь пляшки на території. Хлопці збирали сміття.
Один пляшку взяв до рук, махнув. Видно, згадала колишнього конюха. Як понесло її. Їздовий на землю впав, а вона помчала, людину збила. Потім ще і ногу пацієнту довелося лікувати.
Зараз нею опікується Володимир Руденко (Іванич). До нього був пареньок. Десь чотири роки конюхом працював. Помітили, що він погано відноситься до кобили. Товк її сильно і постійно. Можливо, через нього вона такою і стала. Ласточка молода, треба давати нагрузку. Її тільки в плуг і запрягати. А нам нема чим нагрузити. Добре було б, аби в хазяйстві пригодилася.
— Чи багато людей у селах моніторять державні майданчики закупівель?
— І я думаю, що люди з сіл такими покупками на бавляться. Тим паче, треба реєструватися, платити внески. Хто захоче морочитися? Але таку умову поставила нам місцева влада. Можливо, якщо на аукціоні бажаючих не буде, дозволять продати за простішою процедурою. Ніжин відносно невеликий і чутки розповсюджуються швидко. Чув, що кобилкою цікавилися. І в конюха запитували, як можна придбати. А продавати її треба терміново. За кобилою треба прибирати. Наш конюх харчі, сіно носить своє, з дому. Жива ж істота.
Напевно, наша лікарня єдина, що ще тримає в хазяйстві коня. Хто з чернігівського начальства не приїздить, губернатор В’ячеслав Чаус, з Києва, представники міністерства — усі ходили до неї фотографуватися. Кобила, як кобила, не думав, що такий ажіотаж на неї буде. А вони: «А де ваша славнозвісна Ласточка?» Звідки вони про неї знають? Може, де в інтернеті колись бачили фото, як по території їздить.
— Як прораховували амортизацію кобили?
— Я туди носа не пхав. Бухгалтерія раховувала. Взамін хочемо придбати тракторця. З ним буде трохи спокійніше. І функціональності в нього більше. Як треба листя позагрібати, доводиться просити комунальне господарство. Платимо гроші. А у свою техніку, коли схотів, залив 10-20 літрів солярки і поїхав двором лікарні порядки наводити.
"Час Чернігівський" писав про коней:
- Коні п’яних не люблять, але додому довезуть. Дізнавались, чи замінили мотоблоки коней у селах на Чернігівщині
- Коні ламали огорожі і втікали від вибухів: історія зооферми поблизу Чернігова, де утримують покинутих тварин
- Як пережила війну ферма біля Чернігова: Ми ловили наляканих коней на мотоциклі
Джерело: "Вісник Ч" від 12 січня 2023 року, авторка Юлія Семенець