У Зябрівці, поблизу аеродрому, який нині користають російські військові, розселять по будинках цивільних білорусів мобілізованих росіян.
Як інформує опозиційне видання «Гомельські Флагшток», жителі Гомельського району також зауважують, що для розселення російських військових використовуються будинки в селах навколо Зябрівки. Розташована буквально у парі десятків кілометрів від чернігівського кордону.
«Розселяють по бабках, які мають місця, і в порожніх будинках, у самій Зябрівці та прилеглих селах: Прибитки, Селище, Будилка та інших».
Примітно, що житель Гомельського району, з яким спілкувалося видання, спостерігав військових в офіцерських званнях: «Солдатів не було, тільки офіцери».
Приналежність до певних військ спостерігач не зміг уточнити, оскільки військові були без нашивок. Однак він упевнений, що ці військові із зс рф:
«Вони розселені, щоб не жити в польових умовах на аеродромі [примітка – раніше видання фіксувало на аеродромі наметовий табір]. Житло сільрада допомагала їм шукати. Приходять до будинків пішки. Вони не мають жодних розпізнавальних знаків, тому незрозуміло, це офіцери-«чмобики» чи ракетники-ПВОшники».
Швидше за все, до подібних дій російські окупаційні війська вдаються, щоб приховати справжню кількість російського військового контингенту, який дислокований у прикордонні білорусі.
Днями до такого ж висновку дійшло білоруське видання «Наша Нива», яке оприлюднило матеріал, в якому стверджує, що рф таємно перекидає своїх військових до білорусі, використовуючи… цистерни.
Зокрема, мова йде про залізничні цистерни, щоб ввести в оману супутникове та візуальне спостереження, яке пильно стежить за військовими перевезеннями.
Однак, насправді всередині таких цистерн знаходяться не рідкі вантажі, а люди.
«Усередині цистерн, за інформацією видання, перевозиться жива сила. Чи переправляють до білорусі таким чином, чи аналогічними замаскованими способами військову техніку та боєприпаси, ми не знаємо», - пише «Наша Нива».
Жодних фото чи відео доказів своїх тверджень - видання не надало. Проте посилається на надійність та перевіреність джерел.
У лютому 2022 росія використала територію білорусі для наступу на Київ. Проте навесні того ж року російські війська були змушені відступити з Київської, Житомирської та Чернігівської областей, що межують із білоруссю, під ударами української армії та через проблеми з логістикою на надмірно розтягнутому фронті.
Після вдалого українського контрнаступу восени 2022 диктатор путін був змушений провести в росії часткову мобілізацію резервістів. Російські військові після цього розпочали навчання на білоруських полігонах.
Крім того, росія зберігає фізичну присутність своїх військ на території білорусі, щоб напружувати українську сторону та відтягувати частину її сил та увагу на прикриття північного кордону.
Точна кількість російських військ на території білорусі невідома. За даними Генштабу ЗСУ - це 10 200 боєздатних військовослужбовців.
Також на території білорусі постійно дислокуються російські літаки та ракетні комплекси як протиповітряні, так і ударні «Іскандери».
Спостерігачі та військові експерти вважають наявні сили та техніку недостатніми для здійснення нової атаки на Київ, водночас концентрація російської зброї у білорусі продовжує зростати.
Отримані відомості про перекидання російських військ під виглядом цистерн свідчать, що, можливо, масштаби російської присутності в білорусі більші, ніж це оцінювалося попередньо.
"Час Чернігівський" писав про загрозу із півночі: