За останні два дні на місцевому військовому аеродромі у Мачулищах, яким нині користуються росіяни, із рф зафіксовано 8 прильотів Іл-76 вкс рф. Це по 2 рейси на 4 борти з реєстраційними номерами: RF-76605, RA-76767, RA-78789 та RF-76731. Таку інформацію оприлюднила моніторингова група «Беларускі Гаюн».
11 листопада літаки пробули на аеродромі 3,5-4,5 години, що дуже довго для розвантаження. 12 листопада ще довше 5,5-6,5 год.
Якщо говорити загалом, то є три версії, навіщо ці Іли прилітають до білорусі:
- Завезення нових ракет та/або амуніції до білорусі
- Вивіз ракет та/або амуніції з рб до рф
- Одночасне завезення та вивезення різних типів озброєння.
Яка з версій пріоритетна? У «Гаюні» переконані, що саме друга.
«І вона єдина, яка має низку непрямих підтверджень. По-перше, це тривалий час перебування на аеродромі, про що вже сказано вище.
По-друге, і це більш показово, 9 і 10 листопада, якраз перед початком прильотів Іл-76, у напрямку аеродрому «Мачулищі» було зафіксовано щонайменше 16 тралів з контейнерами для ракет під ЗРК С-300/400 (по 4 ракетні контейнери) на кожному) — мінімум 64 ракети», - пишуть аналітики.
Що ж до версій 1 і 3 — то у них поки немає жодних підтверджень. Вивезення ракет або чогось іншого з території аеродрому після можливого розвантаження з Іл-76 не зафіксовано. Тобто найреальніша версія на даний момент — «просто вивезення ракет із рб, а для підтвердження версії з одночасним завезенням та вивезенням різної зброї — поки що недостатньо даних.
То куди ж вивозять ракети? Є кілька вірогідних локацій і всі вони прикордонні з Україною, а одна навіть знаходить у 150 км від кордону з Чернігівщиною:
- Аеродром «Міллерове» (Ростовська область) — 4 рейси
- Аеродром «Ростов-на-Дону-Центральний» (Ростовська область) - 2
- Аеродром «Чкаловський» (Московська область) — 1
- Аеродром «Сеща» (Брянська область) — 1
Разом, якщо припущення спостерігачів підтвердиться, йде перевезення ракет в Ростовську область. Тобто, мова про постачання ракетами угруповання на Луганському та Донецькому напрямках, де йдуть найзапекліші бої. Окрім того, у рф також поступово зміцнюють і північно-східний напрямок, де нині, як вже повідомляв «Час Чернігівський», зосереджено до десятка БТГ з щойно мобілізованих росіян.
У місцевих пабліках росіяни поки нічого не пишуть і не згадують про активність на 4 аеродромах.
Окрім того, на території білорусі росіяни проводять тренувальні польоти МіГ-31К з ракетою «Кинжал».
У розпорядженні моніторингової групи «Беларускі Гаюн» з'явилися фотодокази, що МІГ-31К вкс рф з номером RF-92339, який літав над білоруссю у супроводі винищувача з аеродрому у Барановичах, проводив польоти, несучи на собі гіперзвукову аеробалістичну ракету Х-47М2 «Кинджал».
Також спостерігачі оприлюднили перше фото у всьому інтернеті, де російський МіГ-31К під номером RF-92339 несе на собі ракету «Кинджал».
Що це означає?
«По-перше, це фото вперше візуально підтверджує, що МіГ-31 з номером RF-92339 був переобладнаний у модифікацію К (може нести на собі «Кинжал»), до цього така інформація була лише RF-92462.
Отже, логічно припустити, що і 3-й МіГ-31К з номером RF-92333, що знаходиться в Мачулищах, також може нести на собі ракету Х-47М2 «Кинжал», пише «Гаюн».
По-друге, цей знімок повністю підтверджує припущення моніторингової групи ще від 18 жовтня 2022. Тоді спостерігачі заявили, що 16 жовтня до білорусі прибули 3 літаки спецмодифікації Міг-31К, які можуть нести на собі гіперзвукові аеробалістичні ракети Х-47М2 «Кинджал» і здатні запускати їх на відстані 2000 км.
«Тоді ж ми писали, що разом із Міг-31К до білорусі могли привезти й гіперзвукові ракети «Кинжал». Припущення було зроблено спираючись на те, що 16 жовтня, на аеродром «Мачулищи» з рф прилітали три військово-транспортні літаки Іл-76 (RF-86902, RF-76722, RF-76724), які цілком могли привезти ракети для запусків з МІГ-31К», - зауважують у «Гаюні».
"Час Чернігівський" писав про загрозу із боку Гомеля: Білоруські військомати замовляють десятки тисяч бланків для повісток.