На Чернігівщині окупанти зруйнували та пошкодили близько 40 медичних закладів. Серед них і обласна психоневрологічна лікарня, що поблизу Чернігова.
Дивом ніхто з пацієнтів та персоналу під час обстрілів не постраждав. Хоча тривалий час лікарня була на лінії вогню, а потім в окупації рашистів.
«Три прямі попадання, багато осколків. Нова покрівля, як решето. Шиферна покрівля, як друшлаг. Я про огородження вже не кажу», - каже Володимир Ященко, гендиректор лікарні.
Під час війни помирали пацієнти і їх доводилося ховати прямо в полі. Вже після вигнання окупантів тіла перепоховали на кладовищі.
«Не могли тіла вивезти до Чернігова. Зробили кладовище на полі за лікарнею. Домовлялися, щоб не стріляли. Копали ями, летіли снаряди, снайпери працювали», - розповідає Світлана Олександрова, медичний директор лікарні.
Забрала війна і життя шістьох працівників лікарні. З багатьма людьми втрачено зв'язок.
«Є сумні новини. Молоді дівчата, яких нам буде не вистачати, важкі втрати. Процедурна медсестра , молода дівчина у себе у дворі рятувала дітей і останньою вибігла з хати і попав снаряд», - каже Світлана Олександрова.
Персонал лікарні проявив стійкість та героїзм, бо не кинув хворих. Обласна військова адміністрація вдячна медикам і продовжує надавати їм допомогу.
«Привезли сучасний та інноваційний засіб для покращення зв'язку. Старлінк отримано за програмою МОЗ. Всі заклади, що були в окупації чи в зоні бойових дій забезпечені такими засобами. Дякуємо всім причетним до цього», - Жанна Шерстюк, заступниця начальника Чернігівської ОВА.
У лікарні вже є вода та світло, а пацієнти та медики оговтуються від жахів війни. Вже ремонтують вибиті вікна і очікують на відновлення приміщень.