Рік потому: який стан справи загиблих у «Бречі» айтішників?

06 ЖОВТНЯ 2022, 14:56

2746

Рік потому: який стан справи загиблих у «Бречі» айтішників?

Владислав Каснер і Євген Іванов

Рік тому у серпні у комплексі «Бреч», що у Корюківській громаді, трагічно загинули двоє чернігівців-айтішників з компанії SendPulse — Євген Іванов і Владислав Каснер. Їм було по 28 років і 26 років відповідно.

За версією слідства, хлопці отримали удар струмом у воді. Тоді спрацював підводний насос. Внаслідок цього стався параліч і обоє загинули.

Провідне видання у галузі ІТ dev.it зв’язалося з удовою загиблого Владислава — Катериною Каснер і представниками комплексу «Бреч», щоби дізнатися, на якій стадії сьогодні знаходиться справа та коли очікувати її остаточного вирішення.

Спойлер: конкретики ані удова, ані журналісти так і не почули. Досі.

Нині комплекс знову працює. І воліє не згадувати ані про війну, ані про серпневу трагедію.

Катерина Каснер згадує той трагічний день: хлопці хотіли покататися на сапах, спеціальних дошках для веслування стоячи. Коли раптово почула крик чоловіка з води.

За кілька хвилин до загибелі

Співрозмовниця розповідає, що глибина на місці трагедії максимум 1,5 метра. І що вона зі своїм зростом в 1,64 см могла б самостійно витягнути з води чоловіка та його друга, проте заважав струм.

За її словами, Євген Іванов пробув у воді зі струмом приблизно 7 хвилин. Владислава Каснера вдалося витягнути через 18 хвилин.

«Струм був високий. Гадаю, що Влад загинув у перші секунди після ураження», — вважає його вдова.

Струм не вимикали надто довго. Напругу вимкнули лише тоді, як витягли тіло Влада з води. Але вже було запізно.

Ця обставина і стала трагічною - неможливість або несправність вимкнення напруги. Якби не цей чинник - обоє хлопців могли б залишитися живими. Хто у цьому винен - і досі з‘ясовує слідство.

Представники комплексу «Бреч» від початку пропонували гроші на поховання. Однак у Каснерів відмовилися, до удови з комплекса більше не зверталися.

Нині у «Бречі» усіляко намагаються уникнути розмов про тамтешню загибель двох айтішників. Керівниця Оксана Сергійчук не захотіла спілкуватися з журналістами, а запит від dev.it там відверто проігнорували.

Судячи зі сторінки комплекса «Бреч» у фейсбуці, там старанно намагаються створити вигляд, наче нічого не сталося: ані загибелі хлопців, ані війни. Так само пропонують увесь набір послуг - від басейну до спа. Щоправда, на сторінці комплекса не було дописів з 23 лютого по 21 квітня, а відтак, і бронювань.

Немає згадок про війну, Каснера та Іванова і на сайті комплексу.

Єдиний момент - на сторінці самої Оксани Сергійчук є фото грамоти від Корюківськоі міськради «За активну життєву і громадянську позицію».

Аби користувачі не висловлювали обурень - під сторінкою комплексу у соцмережах закрите коментування.

А ось що сказано в судовому провадженні по справі, яке оприлюднили 12 вересня 2022. При тому, що воно було зареєстровано за рік до цього — 10 вересня 2021.

«Так, воєнний стан вносить свої корективи. Проте нагадаємо, що повномасштабна війна проти росії розпочалася 24 лютого 2022», - відверто не розуміє причини такої халатності dev.it.

«Відповідно до лікарського свідоцтва про смерть № 92 і № 93, смерть ОСОБА_1 та ОСОБА_2 настала внаслідок механічної асфіксії через утоплення у воді. Ураження електричним струмом. Допитаний свідок ОСОБА_3 показав, що під час надання допомоги для порятунку потопельників він відчув, що його б`є струмом у водоймі».
Згідно з провадженням, суд надав дозвіл на проведення обшуку слідчим слідчої групи в комплексі «Бреч». Це має відбутися у присутності власника або інших осіб, чиї права та законні інтереси можуть бути обмежені або порушені».

Ухвала Новозаводського райсуду говорить:

«Надати дозвіл на проведення обшуку слідчим слідчої групи у кримінальному провадженні №12021270290000401 від 15.08.2021, а саме: Паніну Сергію Михайловичу, Гмирі Віталію Андрійовичу, Байдакову Володимиру Олександровичу, Акуліну Максиму Сергійовичу, Пелехаті Ганні Олександрівні, Клєщевнікову Максиму Петровичу, Єрашову Миколі Вікторовичу, Клочку Ігорю Григоровичу, Янченко Олені Михайлівні - приміщень будівель, які орендує ТОВ «БРЕЧ РЕЗОРТ ЕНД СПА», що за адресою: Чернігівська обл., Корюківський р-н, с. Бреч, вул. Молодіжна, 1-В та які належать ТОВ «Племінне господарство «Бреч», з метою відшукання документів щодо встановлення та експлуатації занурювального насосу Optima WQ10-12G, номер 1702917, який створював штучний водопад на території комплексу «Бреч».

Судячи зі слів удови Катерини Каснер, справа і досі перебуває у підвішеному стані. Чи взагалі проводилися згадані обшуки і вилучення обладнання - наразі невідомо.

«Восени 2021 року, до повномасштабного вторгнення, справу відправили на експертизу, вона включає електротехнічну частину й частину щодо охорони праці — хто мав відповідати за справність насоса та чия це була компетенція», — зауважує Катерина Каснер.

Співрозмовниця розуміє, що така експертиза складна та комплексна. Але коли в лютому 2022 черговий раз звернулася за апдейтом до слідчого, то він відповів, що «експертиза триває». Про кінцеві терміни перевірки Катерині не повідомляють.

«Виникає запитання: чи там справді настільки великий обсяг робіт, чи, це в те, що я не хотіла б вірити, на експертну установу чинять тиск, щоби справа затягнулася», — ділиться своїми думками дівчина.

Катерина додає, що на сьогодні в справі немає підозрюваних.

«Люди загинули, а працівники „Бречі“ живуть, як і жили. Повномасштабна війна внесла свої корективи, але справа з місця не рухається», — підсумовує співрозмовниця.

Пост зі сторінки компанії SendPulse від 15 серпня 2022, у роковини трагедії:

«Пройшов рік від дня, коли халатність працівників Бречі забрала найдорожче що тільки у нас є — життя наших друзів, двох молодих перспективних хлопців Влада Каснера і Жені Іванова, у яких все мало бути попереду.

Сьогодні їх фізично немає із нами. Ми переглядаємо відео та фото, постійно згадуємо їх крилаті вислови і жарти та знаємо, що назавжди зв’язані із ними.

Ми ніколи не забудемо, не пробачимо і не заспокоїмось. Це неможливо.

Нам прикро бачити, що люди продовжують їздити відпочивати у Бреч, хоч і знають про нашу трагедію і що там струм у озері, який може стати смертельним.

Нам боляче бачити як працівники Бречі халатно ставляться до безпеки комплексу і тільки розводять руками, але продовжують працювати та відкривати двері гостям.

Це не вкладається у голові навіть через рік і, впевнені, не вкладеться за все наше життя.

Наразі ми стоїмо у черзі на технічну перевірку насосу із Бречі, щоб продовжувати справу у суді, але через воєнний стан, наша черга застрягла на невизначений термін.

Ми дочекаємось. І винні обов’язково будуть покарані.

15 серпня ми зберемось, щоб вшанувати пам'ять наших хлопців і обов’язково заїдемо у Бреч, покласти квіти біля того клятого озера, який забрав у маленького сина батька, у молодої нареченої чоловіка, а у батьків — своїх дітей.

Це жах, якого не побажаєш нікому.

Світла пам’ять Владу і Жені. Ви назавжди у наших серцях».

Тато Євгена Володимир Іванов написав у фейсбуці  на роковини загибелі сина:

«Ось уже рік як не стало мого хлопчика такого доброго, розумного, веселого та красивого. Ось уже рік, як ми не можемо жити, не оглядаючись назад на той злощасний день. Життя розділилося на "до" та "після". Нам так не вистачає його посмішки, його гумору та щирого спілкування з ним. Сонце наше згасло і більше ніколи не засвітиться. Так мало нам вдалося насолодитися від спілкування з нашим хлопчиком і так мало йому вдалося втілити все, що він хотів. Життя повне планів і можливостей обірвалося раптово. Як несправедливо. Не можна передати словами всього того, що діється на душі. Досі не віриться у те, що сталося. Чекаю, що він прийде, відчинить двері і ми обіймемося, як це робили завжди. Пам'ятаємо, любимо».

"Час Чернігівський" писав про трагедію у Чернігові на Валу: Дворічному Ромчику внаслідок вибуху боєприпасу на Валу знесло пів обличчя.

Схожі новини

Допомога підрозділу, який воює на найгарячішому напрямку

27 ЛЮТОГО 2024, 22:09

Помер після поранення у бою: у громаді на Чернігівщині попрощались із бійцем ЗСУ

27 ЛЮТОГО 2024, 20:34

Інтерв’ю

На Чернігівщині волонтери при храмі роблять грілки для військових … із тирси

27 ЛЮТОГО 2024, 19:33

Вiдео

На Чернігівщині діють центри захисту від домашнього насильства: як це працює?

27 ЛЮТОГО 2024, 18:31

Фото

Культове американське видання The NewYorker зняло документалку про чернігівську тіктокерку

27 ЛЮТОГО 2024, 17:20

Попався вдруге: на хабарі затримали високопосадовця із Чернігова

27 ЛЮТОГО 2024, 16:56

На Чернігівщині значно поменшало вагітних. Чому?

27 ЛЮТОГО 2024, 16:21

ТОП-переглядів