11 березня 2022 року росіяни скинули на стадіон ім. Гагаріна бомби. Загін тероборони, який там розміщувався, втратив 8 осіб загиблими. Юрій, ветеран війни в Афганістані, виявився під завалами. Його історія - вражає.
11 березня 2022 року росіяни бомбардували стадіон ім. Гагаріна та дитячу бібліотеку у Чернігові. Одним із свідків і учасників цих трагічних подій був Юрій, який пішов воювати в перші ж дні вторгнення, адже мав бойовий досвід. Його історія вражає.
"Служив в Афганістані. 1983-85 рр. У мене є бойовий досвід і коли ворог напав на Україну, я просто не міг сидіти, склавши руки. Хоча вік не дозволяє, і військкоматі мене відправили, але на Верені можна було отримати зброю. Там я посвідчення інваліда війни заховав, а показав учасника бойових. Так я потрапив у Тероборону", - розповідає військовослужбовець Юрій.
Тероборонівці зайшли на стадіон 5 березня. Мали інформацію, що цю локацію ворог може використати для висадки десанту, тому були пильні, чергували цілодобово. 11 березня Юрій прокинувся о 4-й ранку – мав заступати на зміну.
"Почав виходити і тут хлопок. І все, я більше не пам`ятаю. Прийшов у себе весь закиданий, у вухах гуде. І нікого не було чутно, потім хлопці появились, я почав кричати", - згадує Юрій.
Рятівники, які через дві години прибули на місце події спочатку не помітили Юрія під завалами. А потім – довго не могли витягнути чоловіка з-під бетонних плит. Виявили, що зовсім поряд із чоловіком лежить ворожа бомба.
"До мене дуже було важко добратись. Вони почали. І щипці, і перфоратор і болгарку пробували. Пробували мене освободить". - розповідає військовослужбовець. - "Около 11 годин більш-менш ми найшли прохід до ніг, розв`язали мені шнурки, за мотузку – і витягнули".
Потім воїна евакуювали в Черкаси – через переохолодження і втрату крові почали відмовляти нирки, потрібне було негайне лікування. Але зараз Юрій продовжує служити у війську. Вважає, що йому пощастило – адже вісім інших бійців того дня загинули. 11 березня їхні товариші, побратими, знайомі прийшли віддати шану героям.
Серед уламків на стадіону облаштували стелу, вшанували героїв хвилиною мовчання. Наразі сімох полеглих воїнів нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).
"Час Чернігівський" писав про бійців тероборони:
- Пішки йшов з Києва в Чернігів, щоб захистити місто від загарбників: історія тероборонівця Романа
- Сили Тероборони Чернігівщини забезпечені зимовим одягом, харчами, а тепер обладнанням та інструментами
- Бойовий досвід, отриманий поблизу Донецького аеропорту, знадобився під час оборони Чернігівщини, - боєць тероборони «Білорус»