Збройне нарощування Росії поблизу України зростає, до техніки та живої сили додалися запаси крові та інших медичних матеріалів, які дозволять РФ лікувати втрати, що є ще одним ключовим показником військової готовності Москви. Мова йде, зокрема, і про ті підрозділи, які зосереджені поблизу кордонів з Білоруссю, повідомила новинна агенція Reuters із посиланням на трьох американських чиновників.
Нинішні та колишні чиновники США кажуть, що конкретні показники – наприклад, запаси крові – мають вирішальне значення для визначення, чи буде Москва готова здійснити вторгнення, якщо президент Росії Володимир Путін вирішить це зробити, пише Філ Стюарт, оглядач Reuters.
Розкриття даних про запаси крові американськими чиновниками на умовах анонімності додає ще один фрагмент контексту до попереджень США про те, що Росія може готуватися до нового вторгнення в Україну, оскільки вона збирає понад 100 000 військових біля своїх кордонів.
Пентагон раніше визнав розгортання «медичної підтримки» як частину нарощування Росії. Але розкриття запасів крові додає рівень деталей, який, за словами експертів, має вирішальне значення для визначення військової готовності Росії.
Міноборони Росії не відповіло на письмовий запит про коментар.
Заступник міністра оборони України Ганна Маляр спростувала цю інформацію, цитує чиновницю Reuters.
"Ця інформація не відповідає дійсності. Такі "новини" є елементом інформаційно-психологічної війни. Мета такої інформації - поширити паніку і страх у нашому суспільстві", - зазначила вона у Facebook.
Прес-секретар Білого дому не прокоментувала будь-яке переміщення російських запасів крові, але зазначила неодноразові публічні попередження США про військову готовність Росії.
Пентагон відмовився обговорювати оцінки розвідки.
Троє американських чиновників, які говорили про запаси крові, відмовилися сказати конкретно, коли Сполучені Штати помітили їх рух до формувань поблизу України. Однак двоє з них сказали, що це було протягом останніх тижнів.
Російські чиновники неодноразово заперечували плани вторгнення. Але Москва каже, що відчуває загрозу через зростаючі зв’язки Києва із Заходом.
8 років тому РФ захопила Крим і підтримала сепаратистські сили, які взяли під контроль значну частину східної України.
Вимоги Росії щодо безпеки, висунуті в грудні, включають припинення подальшого розширення НАТО, заборону приєднатися до Альянсу та відведення сил і зброї альянсу з країн Східної Європи, які приєдналися до НАТО після завершення «Холодної війни».