На сьогоднішній день противник відновив атаки відповідно до тих завдань, які ставить перед собою. Завдання зрозумілі: вони шукають найпотрібніше для знищення, вони шукають західну техніку, щоб вражати саме те, що нам надають сьогодні партнери для ведення оборонних і наступальних дій. Безумовно, у пріоритетах завжди будуть об’єкти критичної інфраструктури, завжди будуть об’єкти паливно-енергетичного сектору України, бо від цього напряму залежить і життя всієї держави, і забезпечення війська, коментує під час брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ Юрій Ігнат.
Попри той факт, що ці бомби зроблені неякісно і не завжди влучають - вони все одно становлять дуже велику загрозу. І несуть великі руйнування.
За даними ППС, щодня ворог випускає по Україні близько 20 керованих авіабомб, певна частина цього терору припадає і на прикордонні громади Чернігівщині, зокрема, Новгород-Сіверську, Семенівську, Сновську, Корюківську тощо. 1 травня з території Брянської області літаки запустили бомби по селу Лизунівка, зруйнувавши непрацюючу школу, вбили 14-річного підлітка Валентина Мехеда. Ще раніше обстрілювали лісгосп у Семенівській громаді.
2 травня близько 40 приходів знову нарахували у Семенівській громаді біля критичної інфраструктури.
Як каже Ігнат, цю проблему можна вирішити лише за допомогою далекобійної зброї та авіації.
«На сьогодні проблема застосування керованих авіабомб по лінії державного кордону і по лінії бойового зіткнення є щодня. Щодня близько 20 керованих авіабомб летять у прифронтові зони», - зазначив Ігнат. Море теж є лінією фронту.
Він перелічує постраждалі регіони: Чернігівщина, Сумщина, Харківщина, Запорізька область, Одеська і до самого Півдня.
Він констатував, що бомби долають 70 км і потрапляють в дитсадки, школи, житлові будинки. Боротися з бомбами неможливо, тому варто вражати носії авіабомб - літаки Су-34, Су-35, які завдають удари щодня, вважає речник.
Для того, аби протистояти ворогу, Україні потрібна «довга рука» - дістати ворога «далі, ніж ми можемо це робити», адже ЗРК С-300 та два дивізіони Patriot дозволяють вражати ворожі аеродинамічні цілі на відстані 100-150 км (гелікоптери, літаки, безпілотники, ракети).
Якщо цей комплекс буде там, де потрібно - то він може або відігнати ці літаки подали від кордонів, або взагалі збити.
"Час Чернігівський" писав про обстріли прикордоння: