Добре бути пташкою. Захотів, на зиму злітав у Крим, на літо у північну Європу. Куди ще і які птахи літають в області, розповіли у Мезинському національному природному парку.
— Птахи мігрують не через температуру повітря, а через відсутність поживи. А чого повертаються до нас, бо на півдні велика конкуренція, — нагадує Марина УСОК, провідна фахівчиня з екологічної освіти Мезинського національного природного парку. — Після того, як розтанув сніг, заплавні луки наповнилися водою. Це стало сприятливою умовою для повернення водоплавних птахів. У нас зупиняються чимало гусей, різні види качок, мартини, крячки, баклани. Спостерігаємо цілі зграї. Приваблює, що у нас багато їжі для них.
— Звідки прилітають до нас?
— З півдня, а також з Криму, де зимують. Використовують Мезинський парк як стоянку. До місяця відпочивають, під’їдають і далі продовжують подорож. Летять на північ Європи. Там же будуть гніздитися. Поодинокі особини залишаються в області. Так, в минулому році на заплаві Десни, де багато риби на озерах, через бінокль спостерігали за лебедями і бакланами. А от гуси полюбляють харчуватися злаковими, тож прилітають на озимину.
Зараз прилетіли дикі качки — гоголь, свищ. Вони у нас на прольоті, не залишаються. Бачили і журавлів.
Якось спостерігаємо пташиний «базар». Зібралися усі в одному місці: качки, лебеді, лелеки, гуси. Щось там жваво гелготали між собою.
— Хтось залишається на літо у нас?
— Так, це крижні (дикі качки), чаплі, деякі види мартинів. Ми їх ще чайками називаємо.
Авторка: Ольга САМСОНЕНКО, "Вісник Ч"
"Час Чернігівський" писав про таке: