Психологи готуються рятувати ментальне здоров’я жителів Чернігівщини

27 ЛИПНЯ 2023, 08:58

1918

В Україні діє програма піклування про ментальне здоров’я, створена з ініціативи Олени Зеленської. Багато українців через війну мають страхи і потребують психологічної допомоги. За різними оцінками – це близько половини населення України. 

Психологи готуються рятувати ментальне здоров’я жителів Чернігівщини

Однак досі в суспільстві багато людей соромляться йти до психологів. А завдання таких фахівців - навчити людину допомогати собі самій.

"Ми не можемо говорити, що всі травмовані. Десь 50%, але хороша цифра - 75 % - відновляться без допомоги фахівців, але треба час, увага до себе, правила психогігієни: рух, харчування, чиста вода, сплікування з людьми, відчувати, що на щось хочеш впливати. Не можете робити, що хочете для країни, то робіть мінімум, але робіть, якщо включені у простір, то відчуття інші", - каже Інна Чистенко, практичний психолог.

Психологи готуються рятувати ментальне здоров’я жителів Чернігівщини

Інна Чистенко

Допомогти жителям громад Чернігівщини готові психологи з неурядових організацій. Виїздити в райони, де нема фахівців, можуть мобільні бригади психологічної підтримки.

"Тому важливо залучати неурядовий громадський сектор до допомоги людям, що ми і робили. Ми зібрали найбільших хедлайнерів в нашій області. Сьогодні, дякуючи програмі першої леді, координаційному центру ментального здоров’я при Кабміні будується система психосоціальної послуги в громаді", - розповіла Жанна Шерстюк, заступниця начальника Чернігівської ОВА.

Психологи готуються рятувати ментальне здоров’я жителів Чернігівщини

Жанна Шерстюк

Під час зустрічі з психологами сфокусувалися на основних проблемах Чернігівщини. Велику увагу планують приділити психологічній допомозі родинам чернігівських воїнів.

"Час Чернігівський" писав про таке:

Схожі новини

Графіки обмежень електрики по Чернігівщині 8 березня: є черги без відключень

08 БЕРЕЗНЯ 2026, 07:58

Вiдео

У Чернігові зустрічали воїнів з російського полону

07 БЕРЕЗНЯ 2026, 20:54

Фото

Як мама 4 дітей за 9 місяців «винянчила» «пʼяту дитину» - свій блог у фейсбуці на 16 тис підписників про сільське життя

07 БЕРЕЗНЯ 2026, 19:21

Пішов у СЗЧ та забив матір до смерті

07 БЕРЕЗНЯ 2026, 15:30

На готель «Ніжин» за 800 тисяч доларів покупця не знайшлось: продають частинами

07 БЕРЕЗНЯ 2026, 12:41

Фільмувала залізницю для росіян: рішення суду по шпигунці з Ніжина

07 БЕРЕЗНЯ 2026, 11:00

Росіяни поцілили по школі на Чернігівщині

07 БЕРЕЗНЯ 2026, 10:17

ТОП-переглядів