Пропагувала соціальний туризм та підробіток в обхід німецького соцзахисту - у соцмережах скандал через чернігівку

20 ЖОВТНЯ 2022, 18:07

3862

Жителька Чернігова втрапила у публічний скандал. У своїх коротких відео, які вона викладала у інстаграмі та ТікТоці - вона давала поради, як обійти обмеження у німецькій державній сфері працевлаштування та соцзабезпечення, паралельно отримуючи незадекларований дохід.

Чернігівка похвалилася у соцмережах, що за допомогою сумнівних застосунків заробляла «тисячі доларів на свій PayPal». Окрім того, таким чином вже «заробляє» і мама блогерки Руслани Яковлевої, яка живе на півдні Франції, як повідомила у соцмережах сама Яковлева. До Франції «порадниця» також встигла з’їздити на відпочинок.

Жінку викрила херсонка і тіктокерка Вікторія, яка теж нині проживає у Німеччині. Відео з викриттям за добу стало вірусним і набрало понад 130 тисяч переглядів і з півтисячі коментарів.

Мова у ролику йде про підприємницю та колишню журналістку з Чернігова Руслану Яковлеву, у дівоцтві Ширай, доньку досить відомого у місті ведучого караоке Леонарда Ширая. Жінка 2 місяці прожила у Німеччині як біженка.

Чернігівка, вже після виїзду з Німеччини, записала кілька відео, як нелегально заробляти у цій країні, таким чином обманюючи німецьке законодавство.

Щоправда, те відео, яке потрапило в огляд Вікторії (нік ukrainochka_v) - Руслана Яковлева вже видалила з соцмереж. Проте залишила текстову версію у своєму телеграм-каналі, де зізналася, що в обхід фінмоніторингу податкових систем Німеччини та України отримала дохід у 4000 євро. Мовою оригіналу (Руслана не пише тексти українською):

«…И вот так вот, скромненько, я уже подрабатываю третий месяц.

Как я вывожу денежку смотрите на видео - полная запись👌 🇩🇪🇺🇦И да, неважно где вы: в Германии или в Украине - о вашей подработке никто кроме вас знать не будет👌».

Подібна схема обурила тіктокерку Вікторію. Вона зауважила, що відео з порадами від Руслани їй надіслала дівчина з Німеччини. Блогерка каже: їй стало неймовірно соромно.

«Ну по-перше, не варто знімати відео, де ти розповідаєш як на*бнути джобцентр, як приховувати доходи, карти, як їздити до України, щоб джобцентр не позбавив допомоги. Як заробляти на цих… кроках… Повний брєд», - говорить українка.

Усі схеми чернігівки херсонка вважає відверто шахрайськими.

Руслана Яковлева:

«А узнают ли в джобцентре, что я получаю вот этот дополнительный хм-хм от приложения. Нет, не узнают».

Цю репліку Вікторія коментує - невже Руслана та інші вважають, що у центрах з працевлаштування працюють «ідіоти», які нічого не бачать і не розуміють, не вміють користуватися соцмережами і не зможуть перекласти з російської?

«Ви думаєте, що у Німеччині немає людей, які сидять у ТікТоці і дивляться ваші відео, де ви настільки о*уїли? Звідки ви приїхали, мені просто цікаво?», - запитує тіктокерка, на яку підписані майже 30 тисяч користувачів.

Інші поради від Руслани щодо німецької сфери зайнятості - теж вразили соцмережі.

«Одни говорят - учите язык, другие - нет, идите работать, нечего сидеть на социале. Я поделюсь своей точкой зрения. Я считаю, что надо получать образование, не надо идти работать на первую попавшуюся работу. Определенное количество времени, которое выделяется государством Германией - надо действительно посидеть на социале. Для того, чтобы как минимум получить знания о языке для того, чтобы дальше можно было идти работать…», - радить чернігівка, на яку в інстаграмі підписані 29 тисяч користувачів.

Вікторія іронічно підмічає: Руслана її захопила власною… лінню. Вона зауважує: ті, хто втікав від війни - говорять інше: Німеччина лише тимчасовий прихисток. Потім всі ці люди хочуть повернутися додому. Назовсім.

«А тут говорять інше: давайте сядемо на джобцентр, на соціал, будемо сидіти, вчити німецьку. Я не сперечаюся, це важливо. Але коли розповідають людям, що не треба йти на роботу - бо є крокомір, ти, мовляв, походиш, тобі тисяча крапне, а джобцентр нічого не дізнається. Вони ж всі тупі там працюють», - обурюється блогерка-біженка.

Сама Вікторія і її чоловік (він громадянин Азербайджану) живуть з родиною в Німеччині, вони виїхали з Херсону. Жінка каже: працюють усі, навіть на думку не спадало, що можна не працювати.

Відеопересторогу тіктокерка записала більше для інших, оскільки Руслана разом з сином та батьком вже повернулися до України. Але, на думку Вікторії, швидше за все, чернігівка знову повернеться до Німеччини після того, як залагодить усі справи.

«Інакше для чого вона записувала ці відео як поїхати до України, щоб джобцентр не знав?», - говорить блогерка.

А ось реакція Руслани на відео з викриттям.

Поради Руслани Яковлевої зачепили за живе і чернігівців.

Відома чернігівська співачка та волонтерка Олена Михайлова обурена:

«Я, звичайно, вибачаюсь, але це, бл*ть, шо???  Руслана Яковлева прославилась, так прославилась!!?? 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ Те, шо ця сім'я пропагандують рускій мір, знають багато хто, але це вже - занадто!!! Такі "бєженці" позорять нашу країну, та наш Чернігів !!! 🤬».

Журналістка Надія Куліш зауважує: на жаль, подібні історії серед українців - теж трапляються.

- Я працюю в німецькій газеті і там просять написати статтю про те, що українці використовують Німеччину заради соціального туризму, приїздять спеціально під виплати із Джобцентру. Я кажу ні, немає такого, бо ліпше писати про російські злочини, ніж, завдячуючи Руслані, створити негативний образ українців.

Військовий та підприємець Сергій Прима наводить іншу історію: батько Руслани ведучий Леонард у соцмережах зауважив, що був розчарований, він очікував на велику соцдопомогу. Натомість отримав 2220 грн. Скрін допису додається.

- Блд. Немає слів. Позорище. Я думаю, весь Чернігів знає цього ватного "громадянина", який, як і його донька завжди бурхливо др*чили на еСеСеСеР і вважають расію нашим другом і ніколи не засуджували цю війну. Тепер мало того, що воно ходить серед нас, так ще й скаржиться, що йому мало допомагають. Якого дідька подібні ватні істоти взагалі претендують на якісь компенсації?! Пздц!

Інша чернігівка Юлія, яка теж нині живе у Німеччині, каже: німці - люди дотошні, надто коли справи стосуються махінацій з виплатами та податками. Тож, скільки б часу це не зайняло, а провина зловмисника буде встановлена.

- …любой человек, подкованный юридически, знает, что Германия все всегда забирает обратно, что было нечестно взято. Даже спустя 10 лет. На другом конце земного шара. Преступление против государства, мошенничество, имеет самый большой срок. Больше чем убийство. Мы тут уже наслышаны нашумевшим случаем из Харькова, когда обязали ещё и доплатить в 5 раз больше той суммы, что взяли, так как контакт у стран в этом плане сильно налажен. Так что это до первого соцработника, а затем дела в прокуратуре.

Коментаторів з Києва Юлія Горбач каже - Руслана далеко не єдина така у своїх помислах:

- Я просто працюю з українцями зараз і вони такі схеми корупційні тут придумують в Австрії, що я в шоці.

Що цікаво, під одним постом Руслани Яковлевої, де вона зауважила, що ліпше жити на соціал, аніж працювати, залишила коментар чернігівка Анна Демиденко, яка повідомила, що все ж таки - працювали потрібно. У випадку трьох відмов від запропонованої роботи - заявника позбавлять соціальних виплат.

Згодом, горезвісна сторінка з «соціальними порадами для українців у Німеччині» poleznoruslana у ТікТок була заблокована.

У Німеччині дедалі гучніше лунають звинувачення на адресу українців, зокрема, у так званому соціальному туризмі. Тим паче, що з 24 лютого ця країна вже прихистила 980 тисяч українців. Населення Німеччини досягло історичного максимуму в 84 млн людей.

Лідер найбільшої опозиційної партії Німеччини "Християнсько-демократичний союз" (ХДС) Фрідріх Мерц у вересні у твіттері звинуватив біженців з України в "соціальному туризмі". Щоправда, після хвилі критики йому довелося вибачитися і перепросити. Та все ж…

В інтерв'ю BILD TV Фрідріх Мерц поскаржився, що у Німеччині зараз відчувають «соціальний туризм» серед біженців, маючи на увазі українців. Так, він нарікав, що громадяни України подорожують до Німеччини і назад.

Мерц заявив, що спочатку українські біженці мали право на допомогу згідно із законом про допомогу прохачам притулку, але вже з червня вони отримують базове забезпечення, тобто ті ж виплати та пільги, що й одержувачі допомоги для безробітних, які більше року не можуть знайти роботу, цитує політика відоме видання DW.

У партії Мерца підтримав його колега політик Тіно Зорге, який заявив: якщо солідарність та соціальна система експлуатуються, прийняття втрачається.

"Час Чернігівський" писав про скандал у Чернігові: Еротичній блогерці присудили рік умовно - за власні відео. Про це написали у медіа, і дівчина… подякувала за піар.

* * *

Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю "Час Чернігівський" та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу

Схожі новини

Слухачів все більше, викладачів не вистачає: як працює позашкільна освіта на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 19:06

Фото

У школі на Чернігівщині ремонтують спортзал за кошти французів

18 СІЧНЯ 2025, 15:57

Вiдео

На прикордоння Чернігівщини передали електротранспорт

18 СІЧНЯ 2025, 13:31

Чи є світло в лікарнях із сонячними панелями?

18 СІЧНЯ 2025, 12:28

Житель Чернігівщини віддасть прикордонним корівкам три причепи сіна

18 СІЧНЯ 2025, 11:16

На Донецькому напрямку поліг 31-річний захисник із прикордонної громади

18 СІЧНЯ 2025, 10:50

Ворог обстріляв три прикордонні громади на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 09:16

ТОП-переглядів