Заявку на компенсацію за житло, пошкоджене через бойові дії, за програмою "єВідновлення" господарі можуть подати вже зараз (програма стартувала 10 травня).
Для оцінки пошкоджень проводяться нові комісійні обстеження стану житла. Заявку на компенсацію через програму "єВідновлення" власник пошкодженого житла може подати або сам через мобільний застосунок "Дія", або через місцевий ЦНАП, або через нотаріуса.
Також потрібно відкрити спеціалізований рахунок єВідновлення в одному з банків-партнерів програми. Попередньо – це Монобанк, ПриватБанк, Сенс Банк, А-Банк, ПУМБ. Список банків поповнюватиметься в міру їх підключення до єВідновлення.
Наступний крок — подати заяву на компенсацію в Дії, після чого її розгляне спеціальна комісія, створена при органі місцевого самоврядування. На сьогодні від жителів області зареєстровано понад 700 таких заяв. Згадані комісії проведуть огляд пошкодженого майна та внесуть дані про нього в Реєстр пошкодженого та знищеного майна. Основне ж їхнє завдання – оцінити ступінь руйнувань та заповнити відповідний чек-лист. Саме на його основі розраховуватиметься розмір допомоги.
Де шукати інформацію?
Необхідну інформацію про програму єВідновлення можна отримати на сайті послуги, а також на офіційних онлайн-ресурсах Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури. Крім того, додаткову інформацію можна отримати, звернувшись на спеціальну урядову гарячу лінію 1545, а також до служби підтримки Дії.
Що ж стосується повністю знищеного житла - програма виплати компенсацій на його відновлення запрацює вже цього літа.
"Час Чернігівський" писав про руйнування:
- Руйнування на стадіоні імені Гагаріна: екологи порахували скільки збитків росіяни завдали природі
- Найбільші руйнування шкіл Чернігова - скільки на їх відновлення піде грошей?
- Більше 100 вікон та дверей замінять у чернігівській лікарні, яка зазнала руйнування під час обстрілів міста
Джерело: "Північна Брама"