Приватний музей старовини в історичному будинку створює відомий мандрівник і письменник Олександр Волощук. Сама будівля – один із найстаріших дерев’яних будинків Чернігова.
"Будинок старовинний. Як я нещодавно дізнався, він був збудований у 1850 році. Думаю, це один із найстаріших дерев’яних будинків не тільки на Лісковиці, але й узагалі в Чернігові. Дубовий зруб, обшитий дубовими дошками. Вже потім, коли я почав тут жити, дізнався, що будинок історичний. Саме тут у цьому будинку, саме в цих кімнатах, де я зараз живу, жила сім’я Олексія Павловича Фльорова, першого директора Чернігівського вчительського інституту, нинішнього педуніверситету. Він тут жив з 1943 по 1954 роки", - пояснює Олександр ВОЛОЩУК.
Олександр Волощук створює колекції різноманітних старовинних предметів. Є в нього знаряддя праці, давньоруські фібули тощо. А найдавніше зібрання – колекція значків із гербами міст.
"Це моя найдавніша колекція. Я почав її збирати з 1981 року, мені було 9 років, от тоді я придбав перший значок з гербом міста, це був значок з гербом кримського міста Саки. Я ніколи не припиняв збирати цю колекцію, 43 роки колекції. І в ній рівно 3000 знаків", - каже чоловік.
Також мандрівник має колекцію старовинної холодної зброї. Якутські і таджикські ножі, японський садовий ніж, кинджали кавказьких народів… Зокрема, найдавніша зброя – чеченський ніж, отриманий від власника приватного музею чеченської історії та побуту Адама Сатуєва.
"Я отримав від нього ніж, старий чеченський ніж, який був знайдений у чеченських горах. За словами Адама Сатуєва – це XVIII століття", - каже Олександр.
Музей відкритий для всіх бажаючих – достатньо знайти Олександра Волощука на Facebook і домовитись про час візиту.