Минулого тижня бійці 105-го прикордонного загону імені князя Володимира Великого вполювали на Новгород-Сіверщині новітню розробку ворога — FPV-дрон, управління якого здійснювалося за допомогою оптичного волокна.
Останнім часом оптоволокно все частіше й частіше використовується у сфері телекомунікацій, оскільки має низку переваг у порівнянні з іншими типами підключень до Інтернету. Оптоволокно використовує не електричний струм, а світло, що подається через серцевину зі скловолокна.
Це дозволяє забезпечити більш високу швидкість передачі даних (близько 2000 Мбіт/с, тоді як мідний кабель підтримує лише 1000 Мбіт/с) із меншим коефіцієнтом загасання, стійкість до електромагнітних перешкод і збільшену пропускну здатність.
— Таку технологію окупанти використали, щоб обійти наші системи радіоелектронної боротьби, — пояснила начальниця пресслужби 105-го прикордонно- го загону імені князя Володимира Великого Галина Шеховцова. — Дрон вдалося збити зі стрілецької зброї, але він залишився майже неушкодженим. Зараз із ним працюють сапери та інші фахівці, щоб детально вивчити.
Уже перший огляд «ноу-хау» ворога показав: апарат складається із самого дрона, який здійснює доставку бойової частини до місця призначення, акумуляторної батареї, що під’єднана до дрона, та пристрою, в якому і розміщене оптоволокно. Сам дрон і його акумуляторна батарея є серійними. Крім того, дрон виявився карбоновим — виготовленим із доволі дорогого композитного матеріалу на основі смол і вуглецевих волокон.
— Такого ми також іще не бачили, — говорять прикордонники.
Карбон — матеріал, що має низку унікальних властивостей, які роблять його ідеальним для виробництва дронів. По-перше, обробка карбону на верстаті дозволяє створювати складні деталі з високою точністю. По-друге, карбоновий каркас забезпечує високу міцність і жорсткість, що дає йому можливість витримува- ти великі навантаження, що виникають під час польоту. По-третє, це взагалі доволі міцний і довговічний матеріал.
Джерело: ГАРТ, авторка Катерина ДРОЗДОВА. Фото пресслужби 105-го прикордонного загону імені князя Володимира Великого
"Час Чернігівський" писав про таке: