Таку назву має проект, який громадська організація «Асоціація регіональних ЗМІ» буде реалізовувати впродовж червня - жовтня 2022 року.
«Основна мета проекту - це, насамперед, регулярно повідомляти жителів прикордонних громад Чернігівської області, надаючи їм достовірну та актуальну інформацію про події в регіоні та ситуацію на кордоні», - коментує керівник проекту Дмитро Гапоненко.
Як відомо, 80% Чернігівської області постраждали внаслідок бойових дій та окупації. Прикордонні громади були окуповані з самого початку повномасштабного вторгнення Росії. З 24 лютого і до початку квітня 2022 р. населення перебувало у повній інформаційній блокаді. Після звільнення зв’язок був частково відновлений.
Втім залишається ряд проблем пов’язаних з підключенням до Інтернету і покриттям мобільним зв’язком, а головне – тут практично припинили діяльність місцеві ЗМІ (газети та сайти), частково через економічні проблеми та порушення логістики Укрпошти.
«Ще до 24 лютого 2022 р. чимало населених пунктів прикордоння Чернігівщини знаходилися у полі дії російських і білоруських мобільних операторів та цифрового ТБ. Проте, за нашими даними, за останні 3 роки частка людей у північному прикордонні, які черпають інформацію із Інтернет, зокрема – через соціальні мережі значно зросла. Саме тому орієнтація на поширення інформації у мережі Інтернет та соціальних мережах, на нашу думку, є найкращим і надійним інструментом протидії агресору в інформаційній боротьбі на даному етапі», - вважає Дмитро Гапоненко.
Проект реалізовуватиметься у 10 прикордонних об’єднаних територіальних громадах Чернігівської області: Новгород-Сіверській, Семенівській, Холминській, Корюківській, Сновській, Городнянській, Добрянській, Ріпкинській, Любецькій та Михайло-Коцюбинській.
Впродовж чотирьох місяців буде підготовлено відеосюжети про кожну зі згаданих громад. До речі, тематику сюжетів запропонують самі читачі. А ще передбачено зворотній зв’язок, вивчення проблематики інформаційного поля та експертне опитування.
* * *
Проект реалізується за підтримки Інституту економічних досліджень та політичних консультацій в рамках програми «Громадськість за демократизацію», яка фінансується Європейським Союзом