Православні свята: Феодосій Чернігівський

05 ЛЮТОГО 2024, 19:03

764

Православні свята: Феодосій Чернігівський

5 лютого вшановують святого Феодосія, чия діяльність тісно пов'язана була з Черніговом: він керував Єлецьким Успенським монастарем, а в 1692—1696 р.р. був архієпископом Чернігівським. Про діяльність Феодосія Чернігівського розповідає настоятель Катерининського храму о. Роман Кіник.


о.Роман Кіник, пряма мова: 

- У 1696 році упокоївся святитель Феодосій Чернігівський. Він недовго був святителем Чернігівським, всього 2,5 роки. Більше, все ж таки, він був архімандритом Видубицького чоловічого монастиря в Києві. Але за час свого служіння на Чернігівській кафедрі він став тією особистістю, святителем, єпископом, який привів багатьох людей до спасіння і до Бога. Бо саме своїм життям, хто б що не говорив, він показував, як потрібно жити.

Своєю вірою він утверджував у вірі багатьох і, звичайно, що, можливо, мав такий строгий характер. Адже він жив час, коли були випробування і для церкви, і для православної віри і, звичайно, що він не міг бути м 'яким в той час, коли відстоював істину. Але, відстоюючи істину, він не забував, що надзвичайно важливо не втратити в цьому всьому Бога, не втратити любові. І він мав цю любов.

 

о.Роман Кіник, Чернігів

о. Роман Кіник

І вже упокоївшись, фактично з перших днів, тижнів його вже вважали святим. Бо його наступник святитель Іоан Максимович (Тобольський), який вже багато років був архієпископом Чернігівським, сцілився за молитвами до святителя Феодосія і повелів написати вже його образ і закріпити над могилою святителя Феодосія.

До сьогоднішнього дня, напевно, немає земля Чернігівська більшого святого, як святитель Феодосій. І зараз особливо в часи скрутні, важкі, в часи воєнні ми звершували свої молитви до святителя Феодосія. Він став одним із тих, хто і нашу Чернігівську землю захищав від московського ворога.

Хоч він став одним із перших, кого висвячували вже московські єпископи на єпископа, але він був учнем українських єпископів. І в душі він залишався твердим і щирим українцем, який ніс цінності Києво-Могилянської академії, цінності потомка справжніх українців.

Отримавши святительську хіротонію із рук московських єпископів, він не став по суті своїй московським єпископом. Він став Світочем для нас, українців, і для нашої української землі.

Феодосій Чернігівський

* * *

"Час Чернігівський" писав про таке: Незвичне виконання колядок та щедрівок: у Храмі великомучениці Катерини провели цікавий концерт

Схожі новини

Вiдео

У Чернігові у місцевому парку висадили берези

23 КВІТНЯ 2024, 21:19

Поранений під час оборони Чернігова: таз і ноги 48-річного чоловіка нечутливі

23 КВІТНЯ 2024, 20:14

Вiдео

Пільгові кредити для селян Чернігівщини у 2024 році: хто може скористатися

23 КВІТНЯ 2024, 18:09

Vodafone інвестує в громаду Чернігівщини: у віддалених селах ловитиме 4G

23 КВІТНЯ 2024, 17:24

У Чернігові прощались із 25-річним бійцем

23 КВІТНЯ 2024, 16:47

Фото

Підрядник розказав, як просувається будівництво моста поблизу Шестовиці

23 КВІТНЯ 2024, 16:31

Нові правила мобілізації: як каратимуть ухилянтів на Чернігівщині

23 КВІТНЯ 2024, 15:17

ТОП-переглядів