Як працевлаштувати молодь? Про це говорили у Чернігові 22 липня під час презентації конкурсу «Кар’єрний старт: програма молодіжної гарантії» від Українського молодіжного фонду.
У рамках конкурсу молодь віком від 16 до 21 року, яка закінчила професійно-технічні заклади освіти, може отримати перше робоче місце і покращити власні навички та вміння в обраній професії.
"Більшість із студентів не знають, де їм працювати за фахом. А ми надаємо їм можливість попрацювати, навчитись, щоб їх навчили. Це навіть не робота, скоріше стажування. Їх там навчають і вони виходять вже фахівцями своєї роботи", - каже Ольга БАГЛІЙ, проектна менеджерка "УКРАЇНСЬКОГО МОЛОДІЖНОГО ФОНДУ".
Ольга БАГЛІЙ
Зацікавлені у молодих спеціалістах підприємства надають повністю розписаний календарний план, де вказують, чого саме навчатимуть молодь. Проєкт надзвичайно актуальний, адже в умовах воєнного стану вчорашні випускники часто не можуть знайти роботу.
"Молодь зіштовхувалась з тим, що вона не могла знайти собі достойну роботу за фахом. І оцей от поштовх, який дасть ця програма для молоді, думаю, дасть можливість молоді професійно розвиватись у тій професії, яку вони вже обрали", - сказав Олег КОТЕЛЕНЕЦЬ, ГО «СФЕРА МОЛОДІ».
Олег КОТЕЛЕНЕЦЬ
Крім Чернігівщини проєкт реалізується також у Київській, Житомирській, Харківській, Львівській та кількох інших областях України. Але для Чернігівщини працевлаштування молоді особливо актуальне.
"Насправді будь-яка програма, яка стосується молоді, архіважлива для міста і області в цілому. Тому що я зовсім не погоджуюсь, що молодь - це наше майбутнє. Молодь – це наше сьогодення. І ми, не зважаючи на війну, не зважаючи на збройну агресію РФ проти України, не маємо права упускати жодні можливості, щоб підтримати молодь як Чернігова, так і України в цілому", - каже Іван ВАЩЕНКО, заступник голови Чернігівської ОВА.
Іван ВАЩЕНКО
За результатами конкурсу найбільш привабливі для працевлаштування молоді підприємства отримають грант сумою до 380 000 грн.
Автори: журналіст Арсен Чепурний, оператор Дмитро Фальчевський