Знищене ворогом під час окупації Чернігівщини підприємство з виробництва волоконно-оптичного кабелю «Ютекс Україна» змогло відродитися буквально з попелу ще торік восени. З пошуком приміщення допомогла військова адміністрація. Нині підприємство намагається твердо стати на ноги. Вдалося пережити складну зиму, згодом придбати виробничу лінію та розширити асортимент продукції.
"Були великі борги. Ми скоротили свої борги, відновили одну з шести вцілилих ліній, ще одну лінію забрали і розширили перелік обладнання. Також до березня працювали активно із 100%, але з березня ситуація змінилася. На 30-50% завантажені", - каже Микола Стельмах, в.о. виконавчого директора підприємства «Ютекс Україна».
Микола Стельмах
Великі надії на підприємстві покладають на нове обладнання, яке запустили нещодавно. Це дасть змогу бути конкурентноздатнішими як в Україні, так і на міжнародних ринках.
"Нові лінії змонтували кілька місяців тому, дані лінії дозволяють підвищити якість, збільшити продуктивність, розширює на 30% номенклатуру кабелю. В основному - це підвісний магістральний кабель, поки має найбільший попит, націлені на це", - розповідає Олег Лучкін, в.о. головного технолога підприємства «Ютекс Україна».
Олег Лучкін
До війни «Ютекс Україна» значну кількість продукції відправляло на експорт, але через знищення виробничих потужностей ці ринки були тимчасово втрачені. Однак поступово підприємство хоче повернути свої позиції. Вже є перші європейські клієнти, що вселяє оптимізм.
"До війни було 20% експорту, до 10 країн. Було обладання знищено, яке працювало на експорт. Виконуємо друге замовлення з Польщі, поступово повертаємо, але повільно. Для поверненя експорту не вистачає того обладання, яке було, хочемо купити, але це час. Під замовлення роблять півроку і 3 місяці для запуску треба. Поки ситуація складна, але працюємо над цим", - каже Микола Стельмах.
На підприємстві велика увага приділяється перш за все якості продукції.
"Використання брендових матеріалів, постійний контроль, перевірка обладнання, навчання і вдосконалення наших операторів", - сказав Олег Лучкін.
При всіх проблемах з відновленням виробництва, боротьбою на внутрішньому ринку з китайськими конкурентами, залежності від імпортованої сировини, нестабільності із замовленнями, підприємство ще й займаться благодійністю. Влітку на відновлення постраждалої Херсонщини "Ютекс Україна" передали 80 кілометрів кабелю.
"Ми плануємо розширювати асортимент і повернутися на довоєнний рівень. Хочемо і будемо оріентуватися на європейський ринок, хочемо відновити всю виробничу базу, щоб мати повний асортимент, плануємо не те, що залишитися на плаву, а й виходити , як прагнули у довоєнний період", - ділиться планами Микола Стельмах, в.о. виконавчого директора підприємства «Ютекс Україна».
* * *
Так виглядає попереднє місце локації заводу після бойових дій:
"Час Чернігівський" писав про таке: