Пост не писав, сторінка не його: у суді блогер злякався відповідальності і дав задню

19 ВЕРЕСНЯ 2023, 17:07

1666

Блогер із Трисвятської Слободі у суді

Ми вже повідомляли про справу щодо захисту честі, гідності та ділової репутації, яка більш як півроку розглядалась у Чернігівському районному суді. Нагадаємо, блогер Олег Серик із села Трисвятська Слобода написав у Фейсбуці пост де безпідставно звинуватив Андрія Подорвана у крадіжці 19 тисяч євро.

"Загалом це почалося ще у березні 2022 року, коли місто було в облозі, обстріли… До мене звернулись волонтери із проханням допомогти їм отримати кошти від благодійників зі Швейцарії. Вони домовились, що їм дадуть кошти на закупівлю автомобілів. У цих волонтерів (мова про Чернігівську обласну федерацію кікбоксингу) не було валютного рахунку і загалом їм було важко. Тому я допоміг їм. Ми запропонували відкрити рахунок у ГО «Разом до громадянського суспільства». Ще тоді, пам`ятаю, світла не було, ми дуже довго ходили по установах, дзвонили на гарячу лінію в Київ, ледь не за кордон... Навіть у час, коли в Чернігові жодна банківська установа не працювала, ми відкрили такий валютний рахунок", - каже Андрій Подорван.

Блогер Серик відповідає у суді за наклеп

Блогер Серик відповідає у суді за наклеп

За словами Андрія Подорвана благодійники надали 8900 євро, на які одразу ж було куплено мікроавтобус – саме такий, який вибрали самі волонтери. Авто і донині використовується обласною федерацією кікбоксингу. Нам вдалось відшукати відео, яке слугує підтвердженням слів пана Андрія.

"Коли наші друзі відгукнулися, надійшла пропозиція перерахувати кошти. Ми довго шукали – куди. Звернулись із цією пропозицією до Андрія Подорвана, він відгукнувся", - каже Віктор Кузьменко.

Волонтери, для яких придбали бус

"За вказані кошти благодійників був куплений ось цей автобус", - пояснює волонтер Роман Власенко, - Він нам надав реквізити свого фонду, на який було перераховано кошти, з якого були виділені ці кошти. Дякуючи Андрію ми придбали автобус, який після деокупації виконував багато різних завдань по волонтерській діяльності, розвозив продукти харчування.

Придбання автівки підтверджують і документи – звіт громадської організації «Разом до громадянського суспільства» за 2022 рік. Але після цієї прозорої справи, говорить Андрій Подорван, він несподівано отримав безпідставні звинувачення у вчиненні злочину.

"Яке ж моє було здивування, коли у січні я побачив пост на сторінці такого собі Олега Серика. Я, до речі, з ним взагалі не знайомий, до цього взагалі його не знав. Ну, знав, що є такий волонтер, десь може прізвище бачив, але особисто не знайомий. Він написав пост, де прямо звинувачує мене у крадіжці коштів", - пояснює Андрій Подорван.

А ось і сам пост, який Серик вже видалив. Хоча є скріншот та відеофіксація, які підтверджують, що пост був на його сторінці. І сам Серик ще кілька місяців тому бадьоро розповідав на камеру про цю справу.

«Де ті машини, де ті гроші? Ми хочемо знати. Тому що, пиии як кажуть першочергово вели мову про гроші волонтери ці мої. А як побачили, машини опинились чомусь у фонді Подорвана», - розповідав на камеру комунального телеканалу «Новий Чернігів» Олег Серик у травні.

Але пройшло кілька тижнів і у блогера зʼявився адвокат Олексій Кінебас, і блогер забув про ці всі свої питання. Каже, що не памʼятає обставин.

 

На черговому судовому засіданні, яке відбулося 29 травня, адвокат пана Серика кілька разів наголошував на тому, що сторінка на Фейсбук, можливо, взагалі не належить відповідачу, а сам волонтер заявляв, що не знає, звідки Андрій Подорван взяв слова про злодія.

І дійсно – зараз у пості пана Серика таких слів нема. Але якщо глянути на історію змін (а пост редагувався кілька разів), можна прочитати початковий варіант допису. У ньому, зокрема, йдеться, цитата: «Радник голови Чернігівської ОВА В`ячеслава Чауса Андрій Подорван звичайний злодій», кінець цитати.

Під час засідання суду Серик змінив покази – і тепер каже, що не памʼятає про цей пост. І навіть, що його сторінку зламували, щоправда доказів не надав. Ось відео допиту Серика.

"Скажіть, будь ласка, оцей пост - ви його писали? Ви вносили зміни у свій поствід 23 січня 2023 року: 19 квітня, 20 квітня, 21 квітня, ще раз 21 квітня?"

На всі питання Серик каже - "Не знаю, не памʼятаю".

У суді адвокат Серика кілька разів наголошував, що сторінка Олега Серика у Фейсбув, можливо, взагалі не належить відповідачу. А сам волонтер заявив, що не знає, звідки Андрій Подорван взяв слова про злодія.

Під час суду Серик змінив покази і тепер каже, що не памʼятає цей пост.

«Скажіть будь ласка, тобто ви оцей пост, який починається словами «радник Чауса вкрав 17 тисяч євро…», - намагався запитати у Серика під час Суду Подорван.

«Мені не відомо де ви взяли цей пост», - із посмішкою каже Серик.

На черговому засіданні Серик взагалі відмовився від своїх слів, мовляв, пост не писав.

«Ви писали цей пост чи ні?», - запитує Подорван.

«Ні», - знову із посмішкою дивлячись на суддю каже Серик.

Адвокат знову і знову розповідав, що невідомо, хто веде сторінку Серика у Фейсбуці, може, і не він.

«Головне, що не було доведено позивачем, що не було доведено розміщення публікації саме такого змісту на сторінці Олега Серика у Фейсбуці. Друге, не доведено факт належності даної сторінки Серику. І третє, факт наявності доступу у Серика доступу до цієї сторінки. Жодного належного доказу, що підтверджував би, що текст саме такого змісту був розміщений у Фейсбуці, не надано,», - заявив у суді адвокат.

Серика захищає найдорожчий адвокат Чернігова - Олексій Кінебас

Олег Серик та його адвокат Олексій Кінебас

«Людина написала у Фейсбуці пост, звинуватила мене у злочині. Я подав до суду. У суді ця людина почала розповідати, що, мовляв, і сторінка в Фейсбуці не його, і пост він не писав. Я за свою практику я бачив досить багато таких випадків, коли люди у соцмережах пишуть подібні пости, а коли приходить час відповідати за свої слова у суді – вся їх сміливість кудись зникає,» - коментує Андрій Подорван.

До того ж, за джерелами «Часу Чернігівського», виявилось, що блогер Олег Серик намагався ухилитись від армії. На вимогу військкомату не з’явився для уточнення списків особових даних, отримав адміністративний штраф та намагається оскаржити його у суді.

Блогера із Чернігові судять за ухиляння від армії

* * *

"Час Чернігівський" писав про блогерів Чернігівщини:

Схожі новини

Вiдео

Програма «єВідновлення»: чому Чернігів відстає?

15 ЛИПНЯ 2024, 13:24

Фото

У Чернігові відновили спортзал 20-ї школи. Допоміг легендарний баскетболіст і тайванські донатори

15 ЛИПНЯ 2024, 12:45

Фото

Під покровом Святого Пантелеймона: медикам Чернігівщини вручили найвищу громадську відзнаку

15 ЛИПНЯ 2024, 11:26

Народився на Київщині, жив у Харкові, воював на Донеччині: на Чернігівщині поховали загиблого бійця ЗСУ

15 ЛИПНЯ 2024, 10:31

Постраждав бізнес і людські будинки: що про обстріли розказують мешканці Городнянщини

15 ЛИПНЯ 2024, 10:24

«Складайте повноваження»: у Коропі депутати утретє проігнорували сесію

15 ЛИПНЯ 2024, 09:19

Відключення електроенергії на 15 липня: найважчі години із 16 по 24

15 ЛИПНЯ 2024, 08:38

ТОП-переглядів