Кінець серпня, спека, а води в річках не поменшало. Що за аномалія?
— Є така фаза водного режиму в річок: літньо-осіння межінь, — пояснює Тетяна ПОЛЄВИК, начальник відділу гідрології Чернігівського обласного центру з гідрометеорології. — Зазвичай межінь буває в серпні-вересні, зрідка на початку жовтня. Минулого року мінімальний рівень на Десні в Чернігові був 131 сантиметр над нулем поста, він спостерігався з 10 по 15 вересня. Найнижчий історичний рівень за 139 років, з 1884 і до сьогодні — 69 см, спостерігався з 4 по 6 вересня 2015 року.
Цього року у верхів’ях басейну Десни на території росії проходять опади. І тому в нас з початку місяця рівні води коливаються і підвищуються. У Новгороді-Сіверському 13 серпня вода піднялася зразу на 17 см за добу, адже тоді випало 50 мм опадів. Ця хвиля зараз іде до Чернігова. Тут 15-16 серпня рівні знизились до 160 см, а з 17-го вода почала підніматися.
Проте не виключено, що після того, як цей дощовий паводок пройде, а опадів не буде, рівень води знизиться.
— А щодо малих річок?
— На Сеймі підвищення води не таке велике, але є. Два-чотири сантиметри за добу. На Снові йшло зниження, а з 15 серпня припинилось, води додається сантиметрів по два за добу.
Щодо Дніпра — навпаки. На початку місяця було 287 см над нулем поста (в Неданчичах). Сьогодні — 285. Коливання туди-сюди, підйому немає. Сьогодні мінус два, учора мінус один. Тенденція зниження.
Джерело: "Вісник Ч", авторка Олена ГОБАНОВА
"Час Чернігівський" писав про таке:
- Течія віднесла на кілька кілометрів: рятувальники знайшли тіло чернігівця, який втопився на пляжі
- Городи після повені: у Радулі посадили, а в Мньові відмовляються
- На Чернігівщині у річці втопився 7-річний хлопчик: як батьки з дітьми у Чернігові дотримуються правил безпеки біля води