Політична криза у Чернігівській міській раді, здається, добігає кінця. Нагадаємо, на грудневій сесії був консенсус, який об’єднав практично всіх депутатів: звільнення секретаря міськради Олександра Ломака. Тоді за усунення секретаря проголосували всі фракції. З того часу міська рада та військова адміністрація працюють скоординовано. Принаймні публічних конфліктів зі взаємними звинуваченнями, які стали своєрідною «візитівкою» політичного життя Чернігова у попередній час, уже нема. Більше того, ліквідація наслідків обстрілів у січні показала, що МВА та міськрада можуть співпрацювати дійсно ефективно. Але нового секретаря міської ради досі немає – народні обранці не можуть знайти фігуру, яка би влаштувала всіх. Фракція «Рідний дім» раніше висувала на посаду секретаря Наталію Хольченкову.
У нас була кандидатура – Наталія Хольченкова. І ми нормально до цього ставимось. І ми їй запропонували на сесії. І, повторюсь, це питання синергії всіх фракцій, депутатів які змогли би зробити свій вибір і чітко сказати свою позицію, - говорить депутат Олександр ШЕВЧУК.
Олександр Шевчук
У той же час, «Рідний дім», за словами депутатів з інших фракцій, відмовився йти на перемовини. Тому за кандидатуру Наталії Хольченкової не проголосували.
Ми не голосували за кандидатуру Хольченкової, тому що у фракції «ЄС» є певні вимоги. Це звільнення всіх начальників комунальних підприємств та Управлінь, які пов’язані із корупційними розслідуваннями або ж ті, які мають кримінальні справи. Але на ці умови ніхто не пішов, з нами не обговорювали. Тому питання Хольченкової для нас закрите, - каже депутатка Марина СЕМЕНЕНКО.
Марина Семененко
Наразі кандидатури на секретаря немає, говорять народні обранці.
Якщо буде у когось бажання – може й будуть кандидатури. А може їх і не буде. Три, дві, десять… будемо розглядати, якщо це буде, - каже депутатка Регіна ГУСАК.
Регіна Гусак
Деякі депутати нарікають: перемовини щодо секретаря міськради наразі фактично не ведуться.
Нема делегування головам фракцій і активістам фракцій повноважень провести повноцінні перемовини між всіма фракціями. Ми нормальні, адекватні люди, ми готові слухати і домовлятись. Але є люди, які вважають, що наша думка не має місця. І результат нашої думки не має місця в діях міської ради, - говорить Ірина СОЛОМАХА.
Ірина Соломаха
Зі свого боку, зібратись на сесію та проголосувати за важливі для людей питання, ще у січні закликав начальник Чернігівської МВА Дмитро Брижинський. Крім цього, він пропонує затвердити регламент взаємодії між військовою адміністрацією та міською радою.
У нас уже була практика роботи з таким регламентом. Півроку назад рішенням секретаря міськради цей регламент був скасований. Ми нормально співпрацювали і з міськрадою і з виконавчим комітетом, але одним чиновником було прийняте це рішення, щоб мати можливість одноосібно приймати рішення і відсторонити військову адміністрацію від прийняття рішень в умовах воєнного стану.
Дмитро Брижинський
Депутати говорять: такий регламент вкрай необхідний.
На сьогоднішній день відсутній механізм взаємодії між начальником МВА і виконавчими органами. І якраз цим регламентом і врегульовано цей механізм взаємодії: виконавчі органи готують проєкти рішень, - розповідає Максим ЧЕРНЕНОК.
Максим Черненок
Наступну сесію пропонують провести 20 лютого. На ній депутати зможуть прийняти регламент, що потенційно поставить крапку у своєрідному протистоянні між міською радою та військовою адміністрацією.
Пропонуємо скликати сесію 20 лютого. Це чергова сесія. Ми пропонуємо провести засідання депутатських комісій, все згідно регламенту Чернігівської міської ради, - сказала депутатка Наталія ХОЛЬЧЕНКОВА.
Наталія Хольченкова
***
Час Чернігівський писав про таке: