У Сосницькій громаді з’явилася перша патронатна сім’я. У селі Велике Устя її створили Леонід ЛЯШИК, староста Задесення, та Ольга СЛІПКАНЬ, його дружина. Ольга — патронатний вихователь, а Леонід — помічник.
— Місяць в Чернігові проходили навчання, — розказує Леонід Ляшик. — Займалися документами. Я, ще до повномасштабної війни, почав будуватися саме для дітей.
Родина хотіла створити будинок сімейного типу. Війна призупинила будівництво. І трохи змінила плани.
Подружжя опановує послугу патронату. Це новітня форма сімейного виховання. Дитину беруть у родину орієнтовно на місяць-пів року. Термін залежить від потреб дитини та обставин. Зазвичай, це тяжкі обставини — сирітство, батьки, які п’ють, або ще якась біда.
Патронатній родині призначають державну допомогу. Цей період може затягнутися на місяці. Для якісного надання послуги патронату в Сосницькій громаді затвердили Програму про надання поворотної фінансової допомоги таким сім’ям. Родина отримає кошти з громади, а коли прийдуть державні, поверне громаді.
Під опікою подружжя Ляшик-Сліпкань уже перебувало троє дітей, повідомляє Сосницька громада. Спочатку сподівалися мати своїх малюків. Коли не вийшло, вирішили батьківську любов подарувати тим, хто її потребує.
Патронатні родини планують створювати і в інших громадах.
За повідомленням Парафіївської селищної ради на Ічнянщині, служба у справах дітей готова надати бажаючим усю інформацію про сімейний патронат. А саме, що соціальні виплати патронатному вихователю становлять 2,5 прожиткового мінімуму на кожну дитину. До шести років це буде (якщо дитячий мінімум помножимо на 2,5) майже шість з половиною тисяч гривень на дитя. Від шести до 18 років — майже вісім тисяч.
Держава за патронат вихователю платить. Розмір оплати прирівняний до п’яти прожиткових мінімумів для працездатної особи. Це більше 15 тисяч гривень (прожитковий мінімум для дорослого працездатного 3028 гривень). Установлена також система надбавок.
Джерело: "Вісник Ч", авторка Тамара КРАВЧЕНКО
"Час Чернігівський" писав про таке: