Чернігівського блогера засудили за відео про ТЦК

21 ЛИСТОПАДА 2025, 13:55

4052

Михуля Юрій

Чернігівського блогера засудили за відео про ТЦК

Чернігівського блогера засудили за відео про ТЦК

За матеріалами СБУ 5 років тюрми отримав чоловік, який у відеороликах закликав до спротиву працівникам ТЦК. Правоохоронці зафіксували, як він закликав до зриву мобілізації та чинити силовий опір представникам ТЦК.

Мова про 40-річний мешканця Чернігівщини, який у своєму YouTube-каналі розповідав, як чинити опір законним діям співробітників ТЦК та СП. На час затримання у чоловіка було майже 8 тисяч підписників. Все це подавалось як «консультації», під час яких чоловік фактично формував агресивне ставлення до їхньої роботи та підбурював глядачів до насильницьких дій щодо військових.

Лінгвістична експертиза СБУ підтвердила, що у поширених відео були заклики до насильства щодо працівників ТЦК. Під час обшуку в нього вилучили телефон, який він використовував для розповсюдження деструктивного контенту. 

За матеріалами, зібраними слідчими СБУ, суд визнав фігуранта винним за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період);
  • ч. 1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності та релігійних переконань).

Розслідування проводили співробітники СБ України в Чернігівській області за процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури.

Джерело: СБУ у Чернігівській області

"Час Чернігівський" писав про таке: Стали відомі нові подробиці у справі телеграм-каналу «Оливки, маслини»

Схожі новини

«Еко Маркет» відкриє нові магазини в Чернігові: скільки і де

16 ЧЕРВНЯ 2026, 17:01

«Ми вірили, що ти живий»: підтвердилася загибель захисника Лютого

16 ЧЕРВНЯ 2026, 16:21

Зібрала понад 7 млн грн для військових: дівчинку з Чернігівщини відзначив міністр МВС

16 ЧЕРВНЯ 2026, 15:29

Пряма мова

Військовий розповів, чи є загроза наступу на Чернігівщину

16 ЧЕРВНЯ 2026, 15:19

Президент призначив державні стипендії митцям із Чернігівщини

16 ЧЕРВНЯ 2026, 14:26

Житлові програми для військових, ветеранів та ВПО: які можливості доступні у 2026 році

16 ЧЕРВНЯ 2026, 13:10

Чернігівський пенсіонер хотів продати артефакти, але отримав кримінальну справу

16 ЧЕРВНЯ 2026, 12:29

ТОП-переглядів