Увечері 7 лютого прилучанка Анна Білаш, як і завжди, вийшла на прогулянку зі своїм улюбленцем-далматином. Собака бігав яром у районі дослідної станції і раптом приніс у зубах білий пакунок.
— Це було щось схоже на мішок з-під цукру, а в ньому — ще один такий же самий, — розповідає Анна. — Коли я розв’язала ті мішки, виявилося, що всередині лежить котик. Хотіла випустити його, та йти він не міг
Хоч робочий день уже й закінчився, Анна понесла знесилену тваринку у ветеринарну клініку «Інновет». Тільки там котика дістали з мішків і вжахнулися.
— Коли я вперше розгортала ті мішки, уже вечоріло, тож я не дуже роздивилася, в якому стані тварина. Спочатку навіть подумала, що кіт просто старий і господарі вирішили таким чином із ним «попрощатися». Аж виявилося, що він був молодим (як сказала ветеринар, років зо два), але кимось посправжньому замордований, — зітхає Анна.
— У кота було серйозне ураження очей, скоріше за все, від сильного удару по голові, навколо шиї була закручена подвійна металева петля. Та й загалом він був знесиленим і замерзлим, тож перше запитання, яке постало перед нами, чи виживе він взагалі, — говорить власниця ветеринарної клініки «Інновет» Катерина Фукон.
У критичному стані кіт пробув близько трьох днів. Увесь цей час ветлікарі боролися за його життя. Оплачувала необхідні медикаменти Анна, хоч це й було недешево, потім для порятунку скаліченого кота відкрили банку.
— Зараз його стан задовільний. Кіт їсть, спокійно спить, однак очі нам довелося видалити. Вони вже були нефункціональними. Також у клініці його кастрували. Після пережитого цей кіт — інвалід, тож випускати його на вулицю не можна, — продовжує Катерина Фукон. — На жаль, тварин у важкому стані нам приносять до волі часто. Як правило, це собаки і коти, збиті на дорогах або отруєні. Так, одного отруєного собаку менш ніж за рік ми лікували шість разів! Є люди, які спеціально шукають в Інтернеті рецепти, як отруїти тварин, і потім використовують їх на практиці. Приватних ветклінік у нашому місті чимало, тож співчутливі містяни зазвичай несуть тварин у найближчу, необхідні для лікування препарати оплачують самі або відкривають збір, клініка ж у свою чергу робить усі можливі знижки. Усі ми — люди і маємо допомагати одне одному й братам нашим меншим.
На жаль, такі ситуації набувають бурхливого розголосу хіба що в групах зооволонтерів. Але цього разу малопоміченою історія скаліченого кота не залишилася. І це вже дало свої результати. По-перше, великий розголос у соцмережах допоміг знайти власника чотирилапого.
— До нас звернулося четверо людей, які думали, що це їхній домашній улюбленець. Насправді упізнати кота такої масті без очей доволі складно, тож ми звертали увагу на всілякі дрібниці — шрами, плямочки. Найбільше ж значення мала реакція самої тварини. Чужих цей котик сторонився, коли ж почув голос хазяїна, зразу почав лащитись, було видно, що в них тісний контакт, — каже Катерина Фукон. — Як виявилося, власник котика живе в нашому мікрорайоні. Свого улюбленця він шукав уже кілька тижнів.
Кіт, який ніколи не був на вулиці, раптово зник в останній тиждень січня, а пошуки ні до чого не привели, аж поки історію його порятунку не оприлюднили у ЗМІ. Іще трохи котика підлікуємо, і він поїде додому.
По-друге, поліція тісно взялася за цю справу. За фактом відкрито кримінальне провадження за ст. 299 Кримінального кодексу України (жорстоке поводження з тваринами). Тривають слідчі дії — поліцейські встановлюють обставини і шукають свідків. Тож якщо маєте якусь інформацію, обов’язково поділіться нею з правоохоронцями.
У той же час місцеві мешканці мають підозру, що замордував кота хтось із їхніх сусідів.
— Періодично в нашому мікрорайоні пропадають домашні коти. Не один сусід уже скаржився. А два роки тому зник і мій бенгальський котик. Вийшов на вулицю — і все, більше ми його не бачили. Тепер починаю боятися, що і з ним сталося щось схоже, — каже Анна Білаш. — Залишати таке ставлення до тварин непокараним не можна!
Джерело: ГАРТ, авторка Катерина ДРОЗДОВА, м. Прилуки. Фото ветеринарної клініки «Інновет
"Час Чернігівський" писав про таке: