Наразі більше 7 тисяч солдатів із Північної Кореї вже перебувають у Курській області. Їх привезли із Приморського краю рфЇх розмістили у казармах неподалік українського кордону. Раніше повідомлялось про 3 тисячі бійців.
Північнокорейські війська переміщували за допомогою щонайменше 28 військово-транспортних бортів пкс рф, а потім - цивільними вантажівками.
"Один з чиновників сказав, що лише кілька сотень були спецпризначенцями, а решта – регулярними військами. У понеділок їх розмістили в казармах приблизно за 50 км від українського кордону, де вони очікували подальших наказів від російського командування", – йдеться у матеріалі.
Цього тижня їх розмістили в казармах приблизно за 50 км від українського кордону, де вони чекають подальших наказів російського командування.
КНДРівців москва озброїла, зокрема, 60мм мінометами, автоматами АК-12, кулеметами РПК/ПКМ, снайперськими гвинтівками СВД/СВЧ, ПТРК “Фєнікс” та РПГ-7.
Також північним корейцям чи, як їх називають у російській окупаційній армії, “особливим бурятам” видали трохи приладів нічного бачення, тепловізорів, коліматорних прицілів та біноклів.
Чи боєздатні?
Представники української розвідки поставили під сумнів боєздатність прибулих із Північної Кореї солдатів, описуючи більшість як недосвідчених піхотинців низького рангу.
Як зазначили розвідники, північнокорейські солдати ніколи раніше не залишали своєї країни, не воювали в реальному бою і їхній досвід дуже далекий від сучасної війни. Зокрема, війська КНДР у росії вперше побачили дрони-камікадзе, які постійно використовуються на полі бою.
Представник української розвідки зауважив, що північнокорейські війська лише нещодавно вперше побачили різні типи безпілотників-вбивць, які стали повсюдно використовуватися на полі бою. Українські офіційні особи також вважають, що солдати КНДР можуть бути використані Росією як "гарматне мʼясо".
Старший аналітик з питань оборони в Rand Corporation Скотт Бостон сказав, що така тактика використання північнокорейського контингенту у війні РФ проти України відштовхне Пхеньян від відправки більш якісно підготовлених бійців.
Водночас експерт з питань оборони з Інституту політичних досліджень Асан в Сеулі Ян Ук поставив під сумнів доцільність такої стратегії з огляду на те, що , для спільних наступальних операцій потрібна координація між солдатами РФ та КНДР.
"Північнокорейці не зможуть розмовляти російською мовою, і обидві армії матимуть дуже різну стратегічну культуру, тому координувати дії з ними, використовуючи їх як "одноразові війська", було б дуже ризиковано і складно. Якби я був російським командувачем, я б використовував [північнокорейців] для оборонних операцій, що вимагало б набагато менше часу на підготовку", – пояснив він. .
* * *
Раніше у Пентагоні заявили, що на схід Росії відправили біля 10 тисяч військових з Північної Кореї. Вже найближчими тижнями вони можуть долучитися до російських сил неподалік України.
Колишній Верховний головнокомандувач об'єднаних збройних сил НАТО, відставний адмірал Джеймс Ставрідіс вважає, що відправка військ КНДР на допомогу РФ у її війні проти України говорить про слабкість Росії. Водночас він зауважив, що це може мати реальний вплив на поле бою.
"Час Чернігівський" писав про таке: