Пісний захолод із бобів готують на Чернігівщині - господині поділилися рецептом

13 СІЧНЯ 2025, 14:15

1769

Василенко Соломія

Пісний захолод із бобів готують на Чернігівщині - господині поділилися рецептом

Пісний захолод із бобів готують на Чернігівщині - господині поділилися рецептом

Куликівський бобівник, присмачений "гарбівською говіркою" нещодавно поповнив скарбничку автентичних кулінарних рецептів Євгена Клопотенка та став справжнім відкриттям для відомого українського ресторатора.

Свій гастрономічний тур Чернігівщиною, метою якого було збирання рецептів автентичних страв Сіверського краю, пан Євген завершив у козацькому селі Горбове Куликівської громади у гостинній оселі горбівської господині Віри Барилюк.

Процес приготування пісного захолоду з бобів, або як на Куликівщині його називають - "бобівника", перетворився на справжнє обрядове дійство, просякнуте духом українських традицій, з гумором, приказками та місцевим колоритом.

Та ще й готували бобівник у справжній печі, з якої пильно спостерігала за процесом приготування старша господиня дому 94-річна Ольга Миколаївна Шовба - мати Віри Петрівни.

"Пан Євген зізнався, що саме тут на Куликівщині не лише відкрив для себе автентичну страву, а й вперше побачив і спробував біб.

Такі тури ресторатора регіонами мають важливу соціальну мету - зберегти і примножити нематеріальну культурну спадщину України саме через збереження рецептів традиційних українських страв. Українська кухня варта посісти достойне місце у світовому гастрономічному розмаїтті", - пишуть на сторінці Куликівської селищної ради

Селищний голова Yuliya Posternak подякувала пану Євгену за те, що популяризує у світі українську кухню, українську культуру, збирає та зберігає безцінний нематеріальний скарб - автентичні українські страви. Подякувала, що ресторатор обрав з-поміж різноманіття традиційних страв Чернігівського краю унікальний рецепт бобівника з Куликівщини.

На пам’ять про теплу зустріч вручили гостю кошик з продукцією місцевих виробників.\

Рецепт бобівника: 

Перед варінням боби слід перебрати, промити та замочити на ніч в теплій воді. Чим більше набухає зерно, тим скоріше воно розварюється, і, крім того, при варінні не розпадається. Воду злити, боби почистити від шкірки.

Далі слід приготувати засмажку з моркви, цибулі та грибів (якщо це свіжі гриби) на олії (олії має бути не багато, так як може не застигнути). Якщо гриби сушені, то їх слід замочити у воді на ніч.

Готові очищені гриби складаємо у горщик, заливаємо холодною водою, щоб тільки покрила зерна.

Горщик ставимо на помірний вогонь, доводимо до кипіння. Не мішаємо. Залишаємо варитися на помірному вогні (не зменшуємо, не збільшуємо вогонь). В кінці варіння страви пробуємо біб на готовність. Якщо біб м'який, то перемішуємо обережно страву і розливаємо по мисках і ставимо у холодне місце для застигання. Смачного!

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

За добу 32 обстріли: ситуація на прикордонні Чернігівщини на ранок 22 лютого

22 ЛЮТОГО 2025, 07:47

Вiдео

У Чернігові вчергове не змогли зібрати сесію міської ради

21 ЛЮТОГО 2025, 20:55

Жінка молоді дерева від зайців рятує агроволокном

21 ЛЮТОГО 2025, 17:08

Фото

У Чернігові на "Золотому березі" потонув чоловік

21 ЛЮТОГО 2025, 16:23

Акторка-чернігівка показала сумку за 2,5 тисячі євро і розказала, чому не економить під час війни

21 ЛЮТОГО 2025, 16:07

На Курщині загинув 30-річний чернігівець

21 ЛЮТОГО 2025, 15:09

Бакалавр це вища освіта чи ні? Що потрібно для вступу на бакалавра?

21 ЛЮТОГО 2025, 15:07

ТОП-переглядів