Письменниця та літературний критик, кіносценарист Анна Бєрсєнєва (справжнє імʼя Тетяна Сотникова), за романами якої знято 15 фільмів, в інтервʼю російській редакції Радіо Свобода розповіла, що має чернігівське коріння. Причому, не з периферії, а з самого Чернігова, звідки родом її батько.
За її словами, її батьки були інженерами.
«Це були звані звичайні люди. І бабусі, і дідусі також. Моя бабуся була бухгалтером, друга бабуся була касиром у оперному театрі. Сім'я мого тата походить з України, з Чернігова, дуже давня, укорінена у життя цього міста родина єврейська. Усі предки цієї сім'ї були вчителями, лікарями. До війни (мається на увазі Другої світової - ред.) вони жили всі там, під час війни той, хто встиг евакуюватися, той вижив, хто не встиг, той загинув, бо загинули всі. Сім'я мого діда загинула вся, включаючи маленьких дітей, вціліла сама, бо була на фронті».
Авторка сценаріїв до стрічок «Єрмолови», «Капітанські діти», «Вангелія» та романів «Піщана троянда», «Вокзал Вікторія», «Рейнське золото» говорить, що навіть попри жахіття війни та післявоєнного періоду її родичі все ж таки повернулися до Чернігова і продовжували там жити.
«Мій тато вступив до одеського Інституту зв'язку, там познайомився з моєю мамою, сім'я якої має складніше походження. Вона приїхала до Одеси з Душанбе, де її сім'я опинилася перед війною, бо її дід був із Самарської губернії. Я так розумію, він походив з великої селянської родини, але батько його був столяр-червонодеревщик, з великої родини, він був 21-ю дитиною в сім'ї. Не всі вижили, звісно. Але бабуся, коли злилася на нього, говорила: "Звичайно, що там могло залишитися на 21 дитину?».
Письменниця зізнається: майже все її дитинство минуло у Чернігові.
«… хоча я приїжджала до бабусі до Чернігова постійно на канікули, це місто так само місто мого дитинства…».
Письменниця разом з чоловіком з 2020-го живе у Німеччині. Хоча й зберегла громадянство рф. З 2023-го у росії визнана «іноагентом», це статус, який присвоюється особам, які, за твердженням російської влади, отримують іноземну підтримку або перебувають під «іноземним впливом». Таким чином, у диктатурі путіна маркують всіх, хто не згоден з його політикою.
"Час Чернігівський" писав про таке: