Городнянські лісівники засаджують рекультивовані землі. Це такі, де раніше був ліс, а у 2000-х роках їх виділили під видобуток піску.
— Вже все досадили, — задоволений Максим ЛЕВКОВИЧ, головний лісничий філії Городнянське лісове господарство.
— Чому у тих кар’єрах не утворилися озера? Такі, як Голубі озера на Ріпкинщині?
— Це поряд. Видобував пісок Папірнянський піщаний кар’єр. Це одне родовище. Але кар’єр на Городнянщині засипали і вирівняли. Це рекультивована земля, вісім ділянок за Олешнею, 38.3 га, яку нам передали назад з комунальної власності Добрянської громади. Почали в іншому місці копати. Можливо, там буде озеро.
— Чим засаджували?
— Соснами. Вона більш підходить до борових умов, піщаних грунтів. Засадили 18,3 гектара. 5720 штук саджанців на гектар.
— Набирали людей місцевих чи з біржі?
— Свої справились. Коли проходить така лісокультурна кампанія, всі інші роботи відкладаємо і саджаємо ліс. Майстри, дружини майстрів, інші робітники лісогосподарства, навіть водії, — всі виходять і саджають. Але своїми силами не справлялися, тому ще запрошували підрядників — ФОПів. Які наймали тимчасових працівників. Для посадки кар’єру було задіяно десь 35 чоловік.
— А ще 20 гектарів?
— Ці землі заросли лісом самостійно, бо давно пустували. Самосійні ліси.
Ще філії «Городнянське лісове господарство» ДП «Ліси України» були передані 118 гектарів земель Городнянською громадою, 120 — Добрянською і понад 60 — Ріпкинською. Це землі, які раніше були виділені людям для ведення сільського господарства, але по 20-30 років на них ніхто нічого не сіяв і не саджав, виріс ліс. Всього такої землі передано 276 гектарів за 23-24 роки.
Джерело: "Вісник Ч", авторка Олена ГОБАНОВА
"Час Чернігівський" писав про таке: Мисливці за грибами назбирали маслюків на Чернігівщині