Підприємство з Ніжина переймає досвід Індії, щоб встановити у себе електростанцію. Але з допомогою держави

05 ВЕРЕСНЯ 2024, 10:31

4105

Василенко Соломія

Олександр Стрілко, підприємець із Ніжина

Є бажання, територія та альтернативне пальне, немає достатньої кількості коштів. Підприємство-експортер з Ніжина ТОВ «Оксамит Смаку», що спеціалізується на виробництві нерафінованої олії, готове поставити у себе на території електростанцію на один Мегават потужності. Власник заводу Олександр Стрілко відправився до Індії аби ознайомитись з роботою аналогічних електростанцій, а по поверненню сподівається на допомогу держави в реалізації проєкту.

Напередодні візиту до Індії нам вдалося поспілкуватись з бізнесменом. За його словами, підприємство страждає від процесу нерівномірного відключення електроенергії, що призводить до зношування обладнання і нерівних неконкурентних умов. Через це зростає собівартість продукції.

«Коли ми пробули в статусі регулярних відключень липень - це одна історія, а якщо це буде декілька місяців, ми втратимо багато виробництв. Це стосується взагалі секторальних напрямків економіки. Для нас вважливо розуміти критерії, по яких держава визначає критичність», - каже Олександр Стрілко.  

Власник олійного заводу переконує, що його підприємство готове підхопити ініціативу з установки спеціальних парових турбін задля виробництва електроенергії, однак є низка ускладнень, які заважають зробити це зараз. Перш за все це наявність необхідних фінансів та бюрократичні перепони.

«Такі компактні енергогенеруючі установки - це те, про що кажуть і Президент, і Уряд. Ніжинщина має три заводи, які виробляють альтернативне паливо. Відповідно можна вироблять багато електроенергії, спалюючи гранули. Можливо, варто зібрати виробників і зробити одну велику чи три невеликі станції. Основне, що цей матеріал для виробництва електроенергії є», - каже Олександр Стрілко. 

Підприємство всерйоз розглядає реалізацію енергетичного проєкту. З можливими варіантами звернулись до індусів. 

«Вони дали нам варіанти з проєктними установками на 500 кіловат і на один Мегават. Їду до Індії подивитись як це працює. Індія - один із лідерів виробництва турбін. Нам цікаво подивитись, щоб не просто це на папері було. Крім електроенергії це і тепло. Тут немає програшу, тут всі у виграші. Ми будемо рухатись в цьому напрямку, але це вже буде відкладено на інший інвестиційний період. Ми розуміємо, що вартість електроенергії буде тільки зростати, без власної генерації буде важко», - говорить експортер.

Вартість установки на 500 кіловат коштує 700 тисяч доларів. Втім, підприємець має намір поторгуватись з індусами. Якщо зійдуться по ціні, шукатиме де взяти гроші, хоча переконаний, що держава та бізнес можуть скооперувати зусилля, адже такі проєкти є взаємовигідними. 

Автор: Віталій НАЗАРЕНКО

"Час Чернігівський" писав про таке: У Городні переобладнують місцеві котельні на альтернативне опалення

Схожі новини

Оновлено

Тривоги, балістика та вибухи від роботи ППО: якою була ніч на Чернігівщині

21 ЖОВТНЯ 2025, 07:11

Блекаут на Чернігівщині: півобласті без електрики

20 ЖОВТНЯ 2025, 22:38

Найглибший колодязь у 20 метрів майстер чистив у Сосниці

20 ЖОВТНЯ 2025, 21:17

Спецтема

Чи посилав Брижинський вчителів працювати у Покровськ? Історія одного фейку

20 ЖОВТНЯ 2025, 20:05

В обленерго пояснили, чому реальні відключення світла не збігаються з прогнозованими

20 ЖОВТНЯ 2025, 17:49

На фронті рік тому зник військовий - відомий артист та музикант з Чернігова

20 ЖОВТНЯ 2025, 16:49

Як вибрати і купити зимову гуму 225 50 17 для вашого авто

20 ЖОВТНЯ 2025, 16:42

ТОП-переглядів