Підприємця з Чернігівщини росіяни забрали більше 2 років тому. Де він - невідомо

12 ТРАВНЯ 2024, 12:55

1566

Микола Лупеко, підприємець із села Гремʼяч, Чернігівщина

Микола Лупеко, підприємець із села Гремʼяч, Чернігівщина

На 14 травня у Менському районному суді призначено розгляд справи по обвинуваченню в порушенні законів та звичаїв війни російського військового Андрія Александрова. Потерпілою визнана Раїса Лупеко, дружина підприємця Миколи Лупеко. Чоловік — один із семи цивільних, примусово вивезених загарбниками з області.

7 березня 2022 року близько тридцяти окупантів, з червоними стрічками на рукавах і більшість у масках, приїхали до двору Лупеко у селі Грем’яч Новгород-Сіверського району. Спочатку запитували, чи потрібна якась допомога, ліки. Дружина відповіл: «Ні». Сказали, що оглянуть садибу. Підійшов головний з папірцями у руках, там були написані дані Миколи. Потім став щось шукати у своєму мобільному телефоні й знайшов фото Лупеко з паспорта.

Дав наказ підлеглим обшукати будинок, підвал та гараж, де стояло авто Mitsubishi Pajero. Коли глянув у гаражі на джип, відразу сказав, що такий їздив по кордону і вони в нього стріляли. Мовляв, його друга з такої машини застрелили.

Господиня зауважила, що на цьому авто уже довго не їздили і до того ж, на ньому немає слідів від куль. Та він кричав, погрожував пістолетом. Далі наказав виганяти Mitsubishi, а також «Форд», на якому родина привозила товари у свій магазин. Один військовий перепитав, навіщо ще «Форд», адже той не їздив по кордону. На що головний наказав «пакувати» Миколу Лупека попри те, що дядьку стало зле. Чоловік перехворів коронавірусом, отримав ускладнення і страждає на гіпертонію.

Також росіяни забрали мобільні телефони подружжя. Чоловіка посадили до одного з викрадених автомобілів та у супроводі колони  бронетехніки вивезли в бік кордону з рф.

Поліція відкрила кримінальне провадження про примусове зникнення людини. За даними слідства, саме Александров спільно з іншими озброєними російськими військовими з метою отримання відомостей про місця перебування ЗСУ та співпрацю з ними місцевих жителів прибув до двору Лупеко. За його ж наказом забрали обидва авто і господаря.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Валентина ОСТЕРСЬКА

"Час Чернігівський" писав про таке:

Схожі новини

Суди за неявку по бойовій повістці: зібрали деякі приклади по Чернігівщині

26 ТРАВНЯ 2024, 16:56

Військові повідомили деякі подробиці щодо вибуху в Чернігові 25 травня

26 ТРАВНЯ 2024, 14:29

Герою назавжди 22, єдина дитина в родині: рідні просять за петицію щодо присвоєння звання Героя України

26 ТРАВНЯ 2024, 13:54

«Коли почало бахкати — тривоги не було, але я увімкнула сирену". Стріляли з РСЗВ

26 ТРАВНЯ 2024, 12:21

Подружжя вчителів із Чернігівщини власноруч збирає дрони

26 ТРАВНЯ 2024, 11:22

Ворог обстрілював найпівнічніші громади Чернігівщини: ситуація на ранок 26 травня

26 ТРАВНЯ 2024, 08:19

Трьох загиблих бійців ЗСУ поховали на Чернігівщині

26 ТРАВНЯ 2024, 00:31

ТОП-переглядів