Підприємці Чернігівщини можуть отримати до 15 тисяч євро на стартапи

21 СЕРПНЯ 2024, 17:15

1818

 Людмила Подорван

Підприємці Чернігівщини можуть отримати до 15 тисяч євро на стартапи

Фото ілюстративне

Мова йде про суми від 7 до 80 тис євро. 

Кошти будуть надані в рамках проєкту «Життєздатність+: Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та осіб, постраждалих від конфлікту», який реалізується Мінекономіки та Міжнародною організацією з міграції (МОМ).

Хто може скористатися допомогою? 

Підприємці, внутрішньо переміщені особи, українці, які повернулись додому, а також приймаючі громади Сумської, Чернігівської та Київської областей зможуть отримати підтримку на €20 млн від Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку Німеччини (BMZ), повідомляє Мінекономіки. Проєкт фінансується Німецьким банком розвитку (KfW).

Однак кількість проєктів - обмежена. 

Підтримка надаватиметься жителям постраждалих від війни областей, підприємцям, які продовжують там працювати, або відновлюють свій бізнес, зберігають і створюють нові робочі місця, сплачують податки, відбудовують зруйноване ворогом. 

Зокрема, в рамках проєкту планується надання грантів на перезапуск та підтримку бізнесу Сумської, Чернігівської та Київської областей.

Передбачені 150 грантів до €7000 для мікропідприємств, 90 грантів до €20 000 для малих підприємств і 45 грантів до €15 000 для мікропідприємств на стартапи.  

4 економічні кластери отримають гранти до €80 000 для підвищення конкурентоспроможності своєї продукції, стимулювання експорту, сприяння економічному розвитку області.

Також в рамках проєкту передбачено надання підтримки ВПО та українцям, які повернулись додому, молоді, жінкам та іншим членам громад трьох областей у навчанні задля підвищення професійного рівня та збільшення їх шансів на працевлаштування – 500 осіб отримають ваучери на суму до €1000 на освітні/професійні курси підвищення кваліфікації.

Низка заходів буде спрямована на відновлення та посилення соціальної стійкості громад Сумської, Чернігівської та Київської областей, зокрема, відбудову об’єктів економічної інфраструктури, створення мережі хабів та субхабів.

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

«Молнія» вдарила по п’ятиповерхівці на Чернігівщині: є поранена і руйнування

11 БЕРЕЗНЯ 2026, 10:18

Дарина, Арина і Богдана зустрічають звільнених з полону першими. Читайте у "Віснику"

11 БЕРЕЗНЯ 2026, 09:58

«Шахед» влучив у будинок: про смерть тещі чоловіку повідомили колеги

11 БЕРЕЗНЯ 2026, 09:25

Графіки обмежень електрики по Чернігівщині 11 березня: більше черг без відключень

11 БЕРЕЗНЯ 2026, 08:26

Фото

Нічні обстріли Чернігівщини: що відомо?

11 БЕРЕЗНЯ 2026, 07:33

Батько-одинак повернувся з дітьми з Норвегії, а тут — повістка

10 БЕРЕЗНЯ 2026, 19:55

Вiдео

Подорожчає все: як чернігівці реагують на стрибок цін на АЗС і чого чекати далі

10 БЕРЕЗНЯ 2026, 19:02

ТОП-переглядів