Перша танкова битиме ворога в естонських шкарпетках

11 ЖОВТНЯ 2024, 14:28

1843

Василенко Соломія

Перша танкова битиме русню в естонських шкарпетках

Фото ілюстративне

Минулого тижня до Куликівської громади прибула передача від жінок сільської громади Ряпина, що в повіті Пилвамаа (Естонія). Естонки нав’язали для наших воїнів теплих шкарпеток і накрутили окопних свічок. 

— Цілих дев’ять ящиків привезли, — радіє Лідія ЧОБІТЬКО, завідувачка сектору інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю. — Хтось з наших хлопців був тут у відпустці, передали з ними на фронт. 

Дружба триває вже 52 роки. Голова колгоспу колись відпочивав у санаторії, познайомився зі своїм колегою з Естонії. З’їздили один до одного в гості, потім — делегаціями. Відновили дружбу в 2006 році. Уклали угоду про співпрацю.

З початку повномасштабного вторгнення вже у квітні вони прислали в Куликівку перший гуманітарний вантаж. Два буси з миючими засобами, підгузками. Тушонкою, консервами. Свічками, батарейками. Усе те, чого нам не вистачало на той момент. Були рулони поліетилену. Роздали постраждалим селам: Грабівка і Бакланова Муравійка були дуже побиті. 

З того часу допомагали разів 10. Приганяли власні машини для військових. Чоловік виходить зі своєї машини, віддає ключі. Сам їде з приятелем. Два пікапи, бус, «Ніссан».  

Вони там влаштовують благодійні ярмарки, збирають кошти.

— Просто гроші передавали?

— Коли в нас тут нічого не працювало, передавали раз готівку на пальне для «швидких». 

Жіночий клуб передає шкарпетки і свічки вже другий чи третій раз. Минулого разу були ще й дитячі малюнки з підписами естонською.

З Куликівської громади зараз воюють до півтори тисячі хлопців. Найбільше в Першій танковій бригаді.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Олена ГОБАНОВА

"Час Чернігівський" писав про таке: 

* * * 

Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":

Схожі новини

Вибухнуло біля 11-річного Сергійка: подробиці травмування дитини на Чернігівщині

07 ЛИПНЯ 2025, 19:37

Вiдео

Повернення полонених, знову епопея з 19 школою, крадіжки в армії: головні новини тижня

07 ЛИПНЯ 2025, 18:23

«Як навчитись жити без тебе?»: на Сумщині поліг багатодітний батько й учасник АТО

07 ЛИПНЯ 2025, 17:26

Ворог платить – наші подвоюють: на Чернігівщині запустили проєкт протидії російським спецслужбам

07 ЛИПНЯ 2025, 16:33

У Чернігові понад два десятки вулиць залишилися зі старими назвами

07 ЛИПНЯ 2025, 15:25

Волонтер з Чернігова пояснив, чому у місті не працюють інструменти громадської участі та закликав до радикальних змін

07 ЛИПНЯ 2025, 14:04

Фото

Фіктивні вчителі: викрито схему ухилення від мобілізації на Чернігівщині

07 ЛИПНЯ 2025, 14:02

ТОП-переглядів