Пережив поранення, полон та ампутацію стопи: захисник Чернігова після реабілітації хоче знову до лав ЗСУ

16 СЕРПНЯ 2022, 23:41

1958

Пережив поранення, полон та ампутацію стопи: захисник Чернігова після  реабілітації хоче знову до лав ЗСУ

Федір, військовослужбовець

Федір уже захищав Україну у складі її Збройних Сил у 2016 році за мобілізацією. З початком повномасштабного вторгнення росії прийняв рішення знову повернутися до військ та стати на захист країни.

Чоловік родом із колишнього Козелецького району Чернігівської області. Між періодами армійської служби працював водієм-далекобійником. 24 лютого був у Черкасах, повідомив начальству про бажання піти в армію і повернувся на рідну Чернігівщину. Та через тоді уже сильні обстріли області відразу потрапити до підрозділу не вдавалося. Лише 6 березня разом із побратимами опинився в Новоселівці.

Під час одного з боїв 8 березня Федір отримав поранення у шию.

"Був бій, билися, поки були боєприпаси. Отримав поранення, і так вийшло, що потрапив у полон, – згадує чоловік. – Сім діб валявся у покинутій будівлі, може, колгосп, був із зав’язаними очима, не бачив. Через сім днів зранку погрузили у машини".

Надвечір опинилися в курську, в росії.

Тоді до поранення, через яке Федір ледве не стік кров’ю, додалося ще й обмороження ніг, через що він пізніше втратить частину стопи. Адже, як розповідає, необхідної медичної допомоги вчасно надано не було. До того ж ситуацію ускладнило й те, що росіяни знайшли у військовому квитку чоловіка записи про строкову службу й участь в Антитерористичній операції.

З курська Федора літаком переправили до іншого міста, де забрали решту полонених. Це було 6 квітня. Тоді ж мав відбутися обмін військовополоненими.

"Але обмін не відбувся, і нас завезли до військової поліції у Севастополь. Там мене доставили до шпиталю, де зробили ампутацію стопи. І 21 квітня нас погрузили і повезли в сторону Херсонської області, потім Запорізька область. І нас обміняли", – розповів Федір і каже, що сил триматися надавали думки про дім та рідних.

Далі на чоловіка чекали військові шпиталі у Запоріжжі, Дніпрі, Одесі. Наразі захисник проходить реабілітацію, але вже вдома. Він продовжує підтримувати зв'язок із побратимами і впевнено заявляє, що готовий стати на ноги й продовжувати службу. Не хоче, щоб його «списали», не хоче сидіти вдома.

"Думаю, що ворога ми переможемо, бо ми сильніші духом, – каже військовий. – Вони погубили багато українського народу ні за що. Ніхто їх сюди не звав, ніхто не просив ніякого захисту, а спецоперацію нехай проводять у себе в тайзі".

Читати також: «Я в ЗСУ 24 роки і ні дня про це не пожалкував», - офіцер ОК «Північ» Михайло

Джерело: ОК "Північ"

Схожі новини

На Чернігівщині поліція звинуватила жінку у вбивстві матері, а суд виправдав

18 СІЧНЯ 2025, 22:29

Слухачів все більше, викладачів не вистачає: як працює позашкільна освіта на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 19:06

Фото

У школі на Чернігівщині ремонтують спортзал за кошти французів

18 СІЧНЯ 2025, 15:57

Вiдео

На прикордоння Чернігівщини передали електротранспорт

18 СІЧНЯ 2025, 13:31

Чи є світло в лікарнях із сонячними панелями?

18 СІЧНЯ 2025, 12:28

Житель Чернігівщини віддасть прикордонним корівкам три причепи сіна

18 СІЧНЯ 2025, 11:16

На Донецькому напрямку поліг 31-річний захисник із прикордонної громади

18 СІЧНЯ 2025, 10:50

ТОП-переглядів