Перейменування обласної бібліотеки імені Короленка: мирно поки не виходить

06 ЛЮТОГО 2023, 19:05

2345

Тож, Департамент культури ОДА доручив закладу розпочати процедуру перейменування.

У обласній універсальній бібліотеці відбулися чергові збори трудового колективу, де вони запропонували присвоєння імені закладу Л.І. Глібова, коментують у Департаменті.

Однак, нового імені бібліотека набуде не раніше весни.

«Законодавчою процедурою в обов'язковому порядку повинні пройти двомісячні громадські обговорення, на яких громадськість може запропонувати також інше ім'я. Та зазначу, що проєкт рішення про зняття імені Короленка з комунального закладу буде подано до обласної ради. Адже центральна бібліотека області має носити ім'я української постаті! Постаті яка пропагувала і боролася за Україну і українську культуру. А яке це буде ім'я - визначить громадськість та трудовий колектив згідно законодавства», - коментує директорка Департаменту Людмила Замай.

Щоправда, у соцмережах поки ідею перейменування сприйняли насторожено.

Деякі чернігівці з підтримкою, а деякі - з критикою.

Письменник Михась Ткач вважає, що через розбіжності думок щодо кандидатури, добра справа загальмувалася. Сам він підтримує рішення про перейменування на честь Глібова:

- І хочу пояснити чому, для тих, хто, можливо, має іншу думку. Видатний поет-байкар, громадський діяч - є першим байкарем класиком нової української літератури. Все його свідоме життя, творча праця, громадська діяльність пов"язані з містом Черніговом і Чернігівщиною. Поет приїхав у наше місто у 1858 році, прожив тут 35 років, сумлінно працюючи на ниві української культури. Помер у 1893 році і похований в Чернігові на Болдиній горі, де йому споруджено пам’ятник.

Працював у Чернігівській чоловічій гімназії вчителем, де гаряче відстоював прогресивні педагогічні методи. У 1861 році став видавцем і редактором газети "Черниговский весник". На її сторінках подавав соціально гострі, спрямовані проти місцевих урядовців матеріали, захищав простих людей. Мав таємні зв'язки з членом підпільної організації "Земля і воля". Навколо його родини гуртувалася чернігівська інтелігенція. В цей час у місті вирувало потужне літературне життя. Тут бував Пантелеймон Куліш і інші видатні діячі.

У нашому місті Леонід Глібов написав знамениту пісню "Журба"(" Стоїть гора високая..."), яка стала народною, її знає і співає залюбки кожний українець в Україні і далеко за її межами. Він прославив наш край, тож заслуговує на більшу пошану.

У 2002 Літературна спілка "Чернігів" та журнал "Літературний Чернігів", в знак пам'яті земляка, великого українця, заснували літературно- мистецьку премію ім. Леоніда Глібова. З того часу, ось уже 20 років, вона вручається в стінах обласної бібліотеки.  Щороку тут звучить на вустах  шанувальників його ім "я. За ці роки бібліотека, по-суті - не офіційно, стала носити ім'я Леоніда Глібова. До речі, який, без сумніву, був серед тих кількох десятків громадських діячів, які турбувалися про заснування цієї бібліотеки, яка нині є обласною.

Отже,  обласній, науковій, універсальній бібліотеці має бути присвоєно  ім'я видатного поета-байкаря, громадського діяча Леоніда Глібова. І це буде справедливо.

Звертаюсь до всіх, хто дотримується такої думки:  не будьте байдужими, напишіть про це, а ще краще - прийдіть на громадські слухання і скажіть свою думку.

Ольга Кулай, волонтерка, мандрівниця:

- "Грамотії" ті перейменовувачі, що називають себе громадою. Навіть не знають, де письменник народився. В Житомирі, а не в Полтаві. В Полтаві він помер. Дуже ці новітні більшовики нагадують швондерів знищенням книг, перейменуванням чого треба і чого не треба... Почитали б кілька книг про комсомольців 20-х років, то себе б в них побачили. Може для того й знищують книги, щоб було за Оруеллом…

Елла Білошицька:

- Чим вам Короленко не догодив. Він житомирянин, претерпів репресії від радянської влади. Був засуджений і загинув би якщо б владі не знадобилося побудувати космічний корабель. Ви ж носите його ім'я, чи не знаєте біографії?..

Катерина Куц:

- Від перестановки доданків сума не міняється.

Максим Гроссман-Слинько:

- Нащо? Короленко з України.

Сергій Безкровний:

- Крім того він ще підтримував Центральну Раду, але яке він має відношення до Чернігова?  В Полтаві, де він прожив останні роки, скоріш за все ніщо з його іменем не будуть перейменовувати.

"Час Чернігівський" писав як видавці та селебрітіс розкритикували стан фондів у бібліотеці імені Короленка в Чернігові. Також ми знімали відео Як виглядає і чим може здивувати краща бібліотека Чернігівщини.

Схожі новини

Вiдео

Секретар Чернігівської міської ради знову не зміг зібрати депутатів на сесію

21 ЛИСТОПАДА 2024, 19:53

Відстоював Батьківщину з 2014-го: рідні просять за петицію щодо присвоєння звання Героя України (посмертно)

21 ЛИСТОПАДА 2024, 19:41

Валентина Драгунова приїхала на похорон батька. І залишилась

21 ЛИСТОПАДА 2024, 18:55

Півтори години детонації: наслідки ракетного удару ЗСУ по Брянщині

21 ЛИСТОПАДА 2024, 17:27

Фото

Сучасні системи відеоспостереження за лісами показали... дітям

21 ЛИСТОПАДА 2024, 16:15

Сказ виявили у лося на території Чернігівського району

21 ЛИСТОПАДА 2024, 15:48

Гуде чи ні — діти навчаються. У протирадіаційному сховищі вільно розмістилися всі класи

21 ЛИСТОПАДА 2024, 15:20

ТОП-переглядів