Особливий одяг, пам'ять про полеглих і віра в перемогу: чернігівці - про День Незалежності

25 СЕРПНЯ 2025, 09:57

74

Михуля Юрій

День Незалежності у Чернігові почався з молебня у Катерининській церкві

Ранок 24 серпня у Чернігові на вулицях людей небагато. Ті що є - святково вбрані. У кожного особливий одяг і атрибутика свята.   

Галина

Галина: 

Ручна робота. Я вишиваю і моя сестра. Разом вишили.  На всі великі свята на церковні хожу в церкву. Віруюча людина, мої батьки і мене привчили ходити до церкви.

Роман

Роман: 

Цей прапор подарували бійці 46 бригади. Ми волонтери. Підписали нам, як вдячність, а для мене – реліквія і талісман. У Бахмуті були, для мене велика честь і футболка 82 бригади є. 

Катерина і Роман

Катерина і Роман: 

Саме тому у нас жовто-блакитні квіти, які віднесемо до пам’ятника Шевченку. Відчувається свято. Що для тебе День незалежності ? День свободи України. А коли, в якому році ? 1991 Рома захоплюється історією України.

День Незалежності у Чернігові почався з молебня у Катерининській церкві. Молилися за полеглих Героїв і за здоров’я живих, хто виборює нашу свободу на фронті.  

отець Роман

Отець Роман, настоятель Катерининської церкви: 

Нам залишилося одне, щоб наш розум був незалежним, щоб наше серце було незалежне, щоб душа і воля були незалежними найперше від зла і насліддя імперії московської, яка це зло несе в уми і серця багатьох людей. Ми повинні бути вільними. Саме за сводобу іде боротьба.

Костянтин Мегем

Костянтин Мегем, перший заступник начальника Чернігівської ОВА: 

Зараз ми виборюємо нашу незалежність. Як такого святкового настрою нема. Багато захисників і цивільних загинуло. Маємо вшанувати їх, хто боровся за незалежність України.

Валентин Ральченко попри поважний вік намагається не пропускати заходи до Дня Незалежності, ходить до церкви і мріє дочекатися перемоги.

Валентин Ральченко

Валентин Ральченко: 

Для мене це свято - це здобуток усього мого життя. Слава богу Україна є і сподіваюся буде. Мені приємно, що в церкві молодь. Це майбутнє України. Вірю в перемогу.

Чернігівці згадуть часи, коли не боячись ворожих обстрілів, могли гуляти вулицями і повноцінно святкувати День Незалежності. Вірять, що завдки ЗСУ незабаром цей час повернеться. 

Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко

"Час Чернігівський" писав про таке: Із автографами Героїв і відомих командирів: в чернігівському музеї презентували унікальні прапори

Схожі новини

На фронті загинув 23-річний нацгвардієць

25 СЕРПНЯ 2025, 10:49

У Чернігові затримали агентку ФСБ: коригувала удари по ТЦК

25 СЕРПНЯ 2025, 10:40

Вiдео

Особливий одяг, пам'ять про полеглих і віра в перемогу: чернігівці - про День Незалежності

25 СЕРПНЯ 2025, 09:57

ДТП на Чернігівщині: автомобіль злетів з мосту в озеро

25 СЕРПНЯ 2025, 09:50

Зеленський до Дня Незалежності нагородив чотирьох людей із Чернігівщини: хто вони і за що

25 СЕРПНЯ 2025, 09:16

Найбільше обстрілів за крайній місяць: у День Незалежності ворог бив по пʼяти громадам Чернігівщини

25 СЕРПНЯ 2025, 08:07

Фото

Археологи досліджували невідомі раніше поселення на Чернігівщині: які знахідки

24 СЕРПНЯ 2025, 21:20

ТОП-переглядів