ТОВ «Олександрівське мисливське господарство» (директор Дмитро Гнаток) розширило межі своїх угідь з 9,8 тисячі гектарів до 16491 гектара. Ці нові 6691 гектар — прикордонна з білоруссю територія. Починається від пункту пропуску «Нові Яриловичі», іде вздовж кордону. Третина території замінована.
19 грудня обласна рада вирішила надати цю ділянку «Олександрівському» у користування для ведення мисливського господарства на 25 років. За поданням Держагентства лісових ресурсів України.
Яке застосування знайдуть новій території? Адже полювання на час війни заборонене. Запустять оленів, щоб розмножувалися?
— «Олександрівське» спеціалізується на кабанах. Раніше вирощували і випускали у ліс, — згадала Світлана БИЦЬКО, голова Добрянської селищної ради.
— Вони і наступного року навесні збираються випускати кабанів на угіддя, — підтвердив Микола ПИРІГ, начальник відділу мисливського господарства Північного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства. — «Олександрівське» розширилося, бо їх ділянка межує з колишніми угіддями ДП «Добрянське лісове господарство». Добрянський лісгосп приєднали до Городнянського лісгоспу (після реформи — філія ДП «Ліси України»). А мисливські угіддя були не закріпленими ні за ким. Угіддя державного мисливського резерву (або запасу). Зараз у нас в області 195 тисяч гектарів таких угідь. Треба шукати, умовляти, щоб хтось собі взяв.
Враховуючи воєнний стан і те, що на сьогодні полювання заборонене, користувачі мисливських угідь не заробляють на цьому. А треба підгодовувати й охороняти. Невідомо, коли все це налагодиться і приноситиме якийсь дохід. А частина території буде закрита і в мирний час.
Джерело: Олена ГОБАНОВА, "Вісник Ч"
"Час Чернігівський" писав про таке: 165 благородних оленів житимуть в лісах на Чернігівщині завдяки МРП «Єгер»