5 вересня Олександр ПОМОЗОК, старший фельдшер «швидкої», та Дмитро Чубикін, водій, виїжджали на допомогу пораненим в Хотіївці на Семенівщині. Помозок і Чубикін — працівники Семенівської підстанції Корюківської станції екстреної (швидкої) медичної допомоги.
Перший виклик був в обід. Постраждалу везла назустріч поліцейська машина. Поліцейські надали їй першу допомогу.
Оглянули постраждалу в поліцейській машині, зі слів Олександра Помозка повідомляє Чернігівський обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф. Не переносили жінку в «швидку». А поїхали супроводжуючими.
У Семенівці вже чекали Алла Маркова, генеральна директорка місцевої лікарні, хірург та анестезіолог.
— Ми залишаємося для подальшої госпіталізації, — розповідає Олександр Помозок, — а поліція їде назад на місце обстрілу.
І тут на «103» знову надходить виклик про постраждалого. Знову ним займалися поліцейські. Але цього разу переклали в «швидку».
— Робимо огляд, перекладаємо до нашої екстренки і надаємо допомогу вже в машині: зупинили кровотечу, знеболили, наклали пов’язку, зробили тампонаду рани. Госпіталізували до лікарні, де на нас теж уже чекали, — розказує Олександр Помозок.
— У зону обстрілів в прикордонні доводиться виїжджати досить часто, — каже Ігор ДАНИЛЕНКО, генеральний директор комунального некомерційного підприємства «Чернігівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Чернігівської обласної ради.
Джерело: "Вісник Ч", авторка Тамара КРАВЧЕНКО. Фото з сайту КНП «Чернігівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ЧОР
"Час Чернігівський" писав про таке:
- Спеціалізовані медичні автівки поїхали в дві прикордонні громади
- Пацієнтку до машини «швидкої» родичі вивозили аж за село. Чому «швидка» не приїхала в Солонівку на Городнянщині?
- "Вона була без свідомості, без ознак життя": чернігівські медики врятували 85-річну жінку
* * *
Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":