Очільники 11 громад Чернігівщини поїхали у Львів на Конгрес. Про що говорили з Президентом України?

18 ГРУДНЯ 2024, 15:59

2709

На Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України Чернігівщину представляли очільники 11 громад

На Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України Чернігівщину представляли очільники 11 громад

Пресреліз Вчора у Львові відбулося засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, на якому обговорили результати роботи за 2024 рік та основні пріоритети на наступний. Серед присутніх – начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської міської військової адміністрації  Дмитро Брижинський, а також очільники громад – Добрянської, Парафіївської, Куликівської, Тупичівської, Менської, Олишівської, Дмитрівської, Талалаївської, Деснянської, Новобілоуської та Городнянської.

Програми підтримки громад, вітчизняне оборонне виробництво та зовнішньополітична робота -  основні теми цього засідання.

«Стійкість на фронті, стійкість усередині України, стійкість відносин із нашими партнерами – усе це має важливе значення, і відповідні кроки передбачаються робочими документами стійкості – на рівні Офісу, уряду, парламенту. Прошу всіх вас робити максимум для підтримки фронту, сімей наших воїнів, а також виробництв, які задіяні для оборонних потреб», – сказав Президент.

За словами Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, робота уряду сфокусована на восьми ключових напрямах: фінансова стійкість, відновлення, оборона, медицина, освіта, проходження опалювального сезону, соціальна підтримка та підтримка бізнесу.

«Конгрес – це ефективний майданчик взаємодії між центральною владою і регіонами. Важливо, щоб кожна громада була почутою. Як показує практика, усі питання, що розглядаються на Конгресі, мають швидке рішення. Я впевнений, що питання, які хвилюють Чернігівщину, обов’язково будуть вирішені», - зазначив начальник ОВА В’ячеслав Чаус.

Очільники 11 громад Чернігівщини поїхали у Львів на Конгрес. Про що говорили з Президентом України?

«Роботи багато. Зокрема, перед Куликівською громадою, як і перед іншими громадами нашої прифронтової області, стоять виклики. Насамперед – це надання якісних послуг. Це  - адміністративні послуги, медичні та освітні послуги – для нас важливо, щоб діти пішли до школи, тому працюємо над ремонтом укриттів. Також – соціальні послуги, ми розуміємо, що більшість населення громади – люди похилого віку, які потребують цієї підтримки», - окреслила межі роботи очільниця Куликівської селищної громади Юлія Постернак.

Очільники 11 громад Чернігівщини поїхали у Львів на Конгрес. Про що говорили з Президентом України?

Керівник Городнянської громади Андрій Богдан зауважив, що жити і працювати у прикордонному регіоні важко. Тому громада бере участь у проєкті «Пліч-о-пліч: згуртовані громади».

«Це важливий проєкт. Я хотів би, щоб така співпраця розширювалася саме в межах нашої держави. Переконаний, що вона буде ефективною. На Конгресі я познайомився зі своїм партнером – міським головою Пирятина Андрієм Сімоновим. Ми поговорили, і вже є напрацювання і розуміння, як будемо рухатися далі. Вдячний Пирятину за такий крок, що покликаний допомогти прикордонню», - сказав Андрій Богдан.

Очільники 11 громад Чернігівщини поїхали у Львів на Конгрес. Про що говорили з Президентом України?

На Конгресі була присутня і очільниця прикордонної Добрянської громади Світлана Бицько. Каже, що проблеми громад вирішуються через комунікацію. Тому майданчик Конгресу є дієвим інструментом.

«Ми — прикордонна громада. Основний виклик – зовнішні ризики. Пріоритетом є безпека і оборона. Працюємо над тим, щоб організувати безпечний навчальний процес. Є потреба в ремонті ще одного укриття. Окрім того, наша громада працює і над іншими освітніми проєктами, зокрема по ремонту харчоблоків», - зазначила Світлана Бицько.

До слова, цього дня очільниці Добрянської громади Президент України Володимир Зеленський особисто вручив орден княгині Ольги ІІІ ступеня. Відповідний указ Глава держави підписав 6 грудня 2024 року.

Очільники 11 громад Чернігівщини поїхали у Львів на Конгрес. Про що говорили з Президентом України?

Галина Петруша  — керівниця Парафіївської громади — акцентувала на тому, що аби здобути перемогу, треба об’єднуватися.

«Має бути взаєморозуміння між громадами і у громаді. Ми повинні не лише чекати допомоги від держави, але і самі вирішувати питання. Я вдячна Президентові України і Верховні Раді, які напрацьовують шляхи розвитку для громад, щоб ми залишалися стійкими і міцними», - сказала Галина Петруша.

Джерело: Чернігівська ОВА, пресреліз

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Фото

Лижник із Чернігівщини представлятиме Україну на чемпіонаті світу

20 СІЧНЯ 2025, 10:24

Водій загинув, пасажир - у комі: подробиці смертельної ДТП на Чернігівщині

20 СІЧНЯ 2025, 10:21

У районному центрі на Чернігівщині вночі горіли три автомобілі

20 СІЧНЯ 2025, 10:07

У громаді на Чернігівщині вщент згорів автомобіль

20 СІЧНЯ 2025, 09:39

Громади Чернігівщини втратили трьох захисників

20 СІЧНЯ 2025, 09:29

Вибухи вночі в Чернігові: що відомо

20 СІЧНЯ 2025, 09:12

Ворог атакував прикордонні села КАБами та ракетами: ситуація на Чернігівщині

20 СІЧНЯ 2025, 08:05

ТОП-переглядів