Не всі новини великі, є й такі, про які багато не розкажеш, але вони важливі для життєдіяльності місцевих громад. Що нового на Чернігівщині? Десь за допомогою спецтранспорту постачають газ для заправки балонів, десь - почали ремонтувати укриття у садочку, десь - облікують дітей, постраждалих від наслідків війни.
Сновськ: мобільні газовози
На замовлення жителів старостатів по селах громади вже не вперше виїжджають газовози, які заправляють балони населенню скрапленим газом. Це дуже зручно і безпечно. Бо іноді місцеві жителі самі їдуть заправляти балони на газові автомобільні заправки і потім везуть їх у багажниках своїх автівок, нехтуючи правилами безпеки та ризикуючи своїм життям.
Як повідомила староста Новоборовицького старостинського округу Олена Анищенко, на цьому тижні у селах старостату побував спеціалізований автомобіль – наповнювач балонів від ТОВ ”БВС Ритейл”. За день заправили 47 балонів: 30 у селі Жовідь, 4 у селі Піщанка та 13 у селі Нові Боровичі. Організацією збору заявок займалася також і діловод Наталія Ховпун.
«Люди щиро вдячні за таку послугу й мають намір нею користуватися і надалі», - сказала староста.
Скільки у Городнянській громаді дітей отримали статус постраждалих від війни?
До 3 червня 2023 перелік дітей, постраждалих від війни, обмежувався Донецькою та Луганською областями. Нині ж на отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, може претендувати будь-яка дитина, яка на момент воєнних дій не досягла повноліття й проживала на територіях бойових дій чи тимчасової окупації. На Городнянщині більшість дітей такої категорії зазнали психологічного насильства внаслідок бойових дій. Проте отриманню такого статусу передує чимала робота з боку Центру надання соціальних послуг, відділу у справах дітей, Центру надання адміністративних послуг та власне міської ради.
На початок нового року до Центру надання соціальних послуг звернулися 1036 сімей для отримання висновку потреб сім’ї, необхідного для документального підтвердження психологічного насильства, якого зазнали діти від вторгнення росіян. Спеціалісти Центру обробили 1001 заяву та здійснили виїзди до родин, в яких виховуються 1562 дитини. Вони оцінили їхні потреби та сформували відповідні висновки.
Усі матеріали були передані в Центр надання адміністративних послуг, спеціалісти якого сформували пакет необхідних документів. Завершальний етап роботи виконали у відділі у справах дітей. Така організація процесу позбавила родини із психологічно постраждалими дітьми необхідності відвідувати кожен відповідний підрозділ міської ради, інформує прес-служба муніципалітету.
За даними відділу у справах дітей на сьогодні вже 1398 постраждалих дітей отримали відповідний статус і користуються пільгами. Щоправда, перелік таких пільг поки складається всього з одного пункту – безкоштовного харчування у закладах освіти. Фінансується програма такого харчування з бюджету міської ради і благодійного фонду у співвідношенні 70/30. Благодійники нині покривають 30% відповідних витрат.
У Куликівці за кошти партнерів відремонтували укриття в садочку
Рік тому, у січні 2023, після майже річної перерви, Куликівський ЗДО «Ромашка» відновив роботу. Сьогодні у закладі працює 6 дитячих груп, у яких освітні послуги отримують 183 вихованці. Забезпечується підвіз дітей до закладу із 12 населених пунктів.
Відновлення роботи садочка стало можливим завдяки відремонтованому укриттю. Капітальний ремонт укриття проводився за кошти благодійних фондів NARODZKIEGO та ALIGHТ (Польща) у співфінансуванні з місцевим бюджетом. Було відремонтовано 80 % загальної площі укриття (8 кімнат + санвузол) на суму близько 2 млн грн. Укриття уже використовується за призначенням під час повітряних тривог, інформує Куликівська селищна рада.
Цього року за підтримки дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ, з яким минулоріч громада розпочала довготривалу програму співробітництва в різних галузях, у садочку відремонтують ще кілька кімнат укриття, санвузол в одній з груп та облаштують пандус для забезпечення доступу до закладу осіб з обмеженими фізичними можливостями. Днями у садочку розпочалися ремонтні роботи.
"Час Чернігівський" писав про таке: