Стенди, на яких зображено символи міста, якими опікується НЗ «Чернігів стародавній», відтепер мають сучасний дизайн і містять більше інформації про унікальні архітектурні пам’ятки. З настанням активного екскурсійного сезону у заповіднику вирішили оновити виставку. Вона буде корисною, як для гостей, так і самих чернігівців.
Ірина Бугера, завідувачка наукового відділу «Дитинець» НЗ «Чернігів стародавній»
Спасо-Пребраженський собор, Борисоглібський собор, Полкова канцелярія, Колегіум, Катерининська церква, все у хронологічному порядку і стенд стародавнього Дитинця. На всіх стендах розповідається про ці пам’ятки, щоб зрозуміти їх унікальність і значення, особливості архітектурні, представлено артефакти пам’яток. Наприклад, про Колегуім, зображена закладна дошка з гербом Мазепи , яка була вмурована і її не відразу побачиш, а тут на стенді представлена і підписана.
В заповіднику сподіваються цього сезону на більшу кількість відвідувачів і туристів. Однак все залежить від безпекової ситуації в Україні.
Наталія Реброва, директорка НЗ «Чернігів стародавній»:
Починається високий екскурсійний сезон. Хотілося, щоб війна не стерла це поняття. Працюємо, щоб люди розуміли історію через ці унікальні пам’ятки, які зберігає "Чернігів Стародавній". Чому важливий екскурсійний сезон - це кошти для розвитку.
Нагадаємо, що нещодавно після тривалої перерви відкрив двері – єдиний храм безстовного типу доби України-Руси - Іллінська церква, де відреставрували унікальний різьблений іконостас 18 століття, висотою 12 метрів.
Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко
"Час Чернігівський" писав про таке: У Чернігові відкрили для огляду храм, зачинений з 2009 року