«Нормальна була лисиця. Піна з рота не бігла. Але страшно худа»

18 СЕРПНЯ 2024, 12:51

1703

«Нормальна була лисиця. Піна з рота не бігла. Але страшно худа»

Катерина Сльозко

Катерина Сльозко і четверо дітей профілактично вакцинуються від сказу. Вони переселенці з Леонівки Семенівської громади. 23 липня лисиця, яка забрела на територію приватного господарства, контактувала з дітьми.

«Місце уколу не пухне, не пече»

— А вас скільки разів уже вкололи?  — запитую Катерину Сльозко.

Вона якраз приїхали з Мени. Старенькі «Жигулі», «трійка», зупинилися під двором. Максим, найменший шестирічний синок, тягне мішечок з макаронами. Старається, радіє, що допомагає.

— Нам теж роблять уколи, — каже співрозмовниця. — У плече. Третій укололи. І  ще два треба. Я вакцинуюся і дітки. Микола найстарший,  Максим менший, Настя старша, Оля менша. Колють не водночас. 26-го поклали в менську лікарню мене і чотирьох дітей. Не вистачило всім вакцини. Старшим укололи в п’ятницю, 26-го, решті — аж у понеділок. І тепер різниця два дні.

Я написала розписку, що буду привозити. Від Ушні до Мени 20 кілометрів. Їздимо. А що робити?

Трапилося та й трапилося, — міркує. — Що про це думати... Хвилювалася, чи випробувана вакцина. Діти переносять нормально. Колють у руку. Місце уколу не пухне, не пече.

— Ми вісім днів у лікарні були, — каже Оля, донька. — Суп там несолоний.

Вакцинація безкоштовна

—  Пацієнти отримують профілактичні щеплення, — коментує Григорій РАЗНОВАН, генеральний директор комунального некомерційного підприємства «Менська міська лікарня». —  Вакциною забезпечені. Щепимо за схемою. Головне, що вакцинація безкоштовна.

Хата в Леонівці біля застави

У лікарні дітвору жаліли. Родина Сергія і Катерини Сльозко — переселенці. В Ушню прибули з села Леонівка Семенівської громади. Переїжджали фурою. Із собою везли домашній скарб. Подушки, постіль. Знали, що не на один день.

Поселилися в хаті Ольги Сльозко, Сергієвої матері. Вона живе з чоловіком в його домі.

Над воротами переселенців майорить український прапор. На воротях сохне покриття для підлоги. У дворі хазяйнує Сергій.

—   Ми два роки тут, — каже жінка. — У листопаді, числа 27-го, переїхали. Оформлені як ВПО. Внутрішньо переміщені особи.  Гроші отримували рік. Я дві тисячі гривень на місяць, на дітей давали по три.  Чоловіку не платили, бо він тут був прописаний. Ми й нині ВПО. Але ж грошей не платять. Тож який сенс від наших довідок? Тільки гуманітарку отримувати.

Село Леонівка на самому кордоні. Хата біля застави. Постійно прилітає.   

— Там майже нікого нема, — Сергій чує нашу розмову.  — Чоловік п’ять лишилося. А було до великого вторгнення більше ста.

Подружжя розказує, що половина хат згоріла. Решта побита. Магазин згорів. Доки є дорога і міст, підвозять продукти. Машиною. З Новгорода-Сіверського переважно. Бо семенівська дорога закрита.

— Що з вашою хатою? Провідували?

— Вікон нема, — розказує господиня. —  Плівкою оббиті. А так наче ціла. Ворота трохи пошкоджені. Ми бували там, доки пряму трасу не закрили. А тепер тільки в об’їзд. Через ліс є дорога.

Каже, що не хотіла до останнього їхати з Леонівки.

— Якби не вони, — показує на дітей, — я б і досі там сиділа. Хоча світла нема півтора року. І зв’язок такий... Вежу ж розбили. Як знайдеш мережу десь на околиці, то й подзвониш.

Це було, доки не  попало, — гортає фото в телефоні. — Ось двір для господарства. Виноград, навіс під ним. Це літня кухня. Баню видно за другим вікном. Оце сам дім. Це ще воно ціле. А це вже сарай наш, згорів. Це після прильоту.

—  Дорога асфальтована, — зауважую.

—  І між іншим, ушнянській не чета. Нема ні школи, ні садочка в Ушні.  Сімейний лікар раз на два тижні приїздить.  Аптечного пункту нема.

— Три котики в нас є, — тулиться до мами Оля. І пригортає руденького. — Це Мурчик, йому три місяці. Послухайте, як муркоче. У нього  є трішки бліх, чуть-чуть. За школою дуже скучила, — щебече. — Там навіть іграшки є. Лего (конструктор).

— Оля ходить у школу в Бірківку, — пояснює мати. —  Шестеро діток у класі. Якщо закриють,  у Мену возитимемо.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Тамара КРАВЧЕНКО. Фото авторки

"Час Чернігівський" писав про таке: 

* * * 

Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":

 

Схожі новини

Слухачів все більше, викладачів не вистачає: як працює позашкільна освіта на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 19:06

Фото

У школі на Чернігівщині ремонтують спортзал за кошти французів

18 СІЧНЯ 2025, 15:57

Вiдео

На прикордоння Чернігівщини передали електротранспорт

18 СІЧНЯ 2025, 13:31

Чи є світло в лікарнях із сонячними панелями?

18 СІЧНЯ 2025, 12:28

Житель Чернігівщини віддасть прикордонним корівкам три причепи сіна

18 СІЧНЯ 2025, 11:16

На Донецькому напрямку поліг 31-річний захисник із прикордонної громади

18 СІЧНЯ 2025, 10:50

Ворог обстріляв три прикордонні громади на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 09:16

ТОП-переглядів