Основний вид транспорту у селах поблизу Дніпра на Чернігівщині – човни. Вони є майже у кожному дворі. На допомогу місцевим також прийшли рятувальники на болотоходах Богун. Допомагають з підвозом продуктів, евакуацією хворих, перевезенням соцпрацівників і навіть ветеринарів.
За даними державної служби з питань надзвичайних ситуацій, на Чернігівщині підтоплено понад 450 домогосподарств у 12 населених пунктах. Найбільш загрозлива ситуація у Мньові, Дніпровському та Радулі.
"Станом на сьогодні гу ДСНС в області розгортуно 3 рятувальні мобільні пости: Дніпровське, Мньов та Радуль. Там по 2 болотохоти Богун, плавзасоби, люди цілодобово працюють. Перевозять людей по графіку. Працюють в сталому режимі. Ситуація стабільна, підняття води зменшилося. Сподіваємося що пік пройдено", - каже Андрій Сурмай, начальник управління реагування нанадзвичайні ситуації ГУ ДСНС в області.
У Радулі станом на вечір понеділка вода в Дніпрі вже почала спадати, каже староста Галина Руденкова. Дякує за допомогу рятувальникам і прикордонникам. Повінь у Радулі подібна то тієї, що був 10 років тому.
"Вода не прибуває, зупинилася у суботу і вже впала на 2,5 см. Рівень води як у 2013 році. Може трохи більше. Основний вид транспорту човни. Костюми резинові до підмишки і заброди. Трактор з причепом. Катастрофічного нічого, люди реагують спокійно. Городи будемо садити як зійде вода, у 2013 садили 5 липня, ще швидше виросла картопля, ніж у квітні", - прокоментувала Галина Руденкова, староста Радуля.
За даними укргідрометцентру, в межах Чернігівщини в наступні кілька днів сформується максимальний рівень весняного водопілля на Дніпрі.
У той же час на Десні очікують подальшого зростання рівнів води від 2 до 15 см на добу з подальшим затопленням заплави, ряду сіл, порушення транспортног осполучення. Також можливе затоплення будинків і городів у селах Корюківського району. Чернігову ж нема чого хвилюватися.
"Час Чернігівський" писав про водопілля у Михайло-Коцюбинській громаді: На Чернігівщині борються із наслідками водопілля.