Незважаючи на обстріли: Хмельницький отримав вже 5 тролейбусів з Чернігова

24 ЧЕРВНЯ 2025, 10:56

2196

Ярмоленко Анастасія

Незважаючи на обстріли: Хмельницький отримав вже 5 тролейбусів з Чернігова

Незважаючи на обстріли: Хмельницький отримав вже 5 тролейбусів з Чернігова

Партію з перших 5 тролейбусів з масштабного замовлення на 44 одиниці, виготовлених на Чернігівщині, вже доставили до Хмельницького. Коштуватиме такий транспорт - майже €16 млн, з яких 10 млн - кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку, понад 4 млн - гранти від ЄС та США, ще 1,5 млн - з місцевого бюджету, повідомляють Факти ICTV. 

Машини повністю відповідають усім сучасним потребам: низькопідлогові, з розʼємами для зарядки гаджетів, із системами аудіоозвучення зупинок та відеоспостереження. Є кондиціонери та кнопки відкривання дверей для пасажирів, що дозволить берегти тепло взимку і прохолоду влітку. 

«Тролейбуси отримуємо різні, як класичні, які працюють від електроживлення і мають невеликий запас ходу 2 км приблизно. Це дасть нам змогу обʼіжджати затори, ДТП, ну і частину тролейбусів ми беремо на повному автономному ходу - 20 км», - пояснює міський голова Хмельницького Олександр Симчишин. 

Це дозволило заощадити кошти міста на будівництві нових електроліній та трансформаторних підстанцій. Проблем із запчастинами теж не буде - усі виготовлені у Чернігові. Попри обстріли - підприємство з термінами не підводить. 

У виготовленні кожного українського тролейбуса беруть участь понад 50 підприємств з усіх регіонів України. 

Тому один з найбільших в Україні проектів оновлення парку тролейбусів, який реалізує місто Хмельницький у партнерстві з заводом «Еталон» (м. Чернігів) - важлива подія для всього українського машинобудування. Це сучасна техніка, яка відповідає найвищим вимогам до громадського транспорту: від пониження рівня підлоги тролейбуса на зупинках під час посадки-висадки пасажирів до GPS-трекерів та камер відеоспостереження. Є й можливість автономного ходу. Безпосередньо на виробництві зайняті близько 300 людей.

«До 40% коштів, витрачених державою та громадами на придбання української техніки, повертається до бюджетів всіх рівнів у вигляді податків. Все більше керівників громад усвідомлюють, що придбання української техніки, це робочі місця для українців у складних умовах війни. А локалізація - не просто вимога законодавства, а життєва необхідність, щоб втримати цілі галузі нашої економіки на плаву», - наголосив нардеп Дмитро Кисилевський.

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Жінку вполював ворожий дрон: поїхала скутером по чорниці

14 ЛИПНЯ 2025, 19:16

Прикордонна громада попрощається з контрактником, якому назавжди 22

14 ЛИПНЯ 2025, 18:18

На фронті загинув відомий чернігівський журналіст — звістка надійшла майже через пів року

14 ЛИПНЯ 2025, 17:11

Президент Зеленський запропонував чернігівці очолити уряд України

14 ЛИПНЯ 2025, 15:51

П'яний водій тікав від поліції в Чернігові

14 ЛИПНЯ 2025, 15:19

У Софії Київській родині захисника з Чернігівщини передали посмертну нагороду

14 ЛИПНЯ 2025, 14:43

Все про фари від дизайну до відповідальності

14 ЛИПНЯ 2025, 13:05

ТОП-переглядів