Неврологічне відділення в Корюківці розширилося, але черги на лікування не зникли. Хворі їдуть з усіх сусідніх громад

14 ЧЕРВНЯ 2024, 16:31

1947

Тетяна Батюк, завідувачка відділення неврології та реабілітації Корюківської ЦРЛ

Тетяна Батюк, завідувачка відділення неврології та реабілітації Корюківської ЦРЛ

Неврологічне відділення Корюківської ЦРЛ, яке тривалий час катастрофічно потребувало значно більше місця для хворих, нарешті розширилося. Тепер воно називається відділенням неврології та реабілітації і займає весь третій поверх лікарні. Чи вистачає місць хворим і що змінилося в роботі медиків, поспілкувалися з завідувачкою відділення, лікаркою-неврологинею Тетяною Батюк.

Нині відділення поділене на дві частини: інсультний блок (колишнє неврологічне), у якому плануються 10 ліжко-місць, та неврологія (колишнє терапевтичне) на 43 ліжко-місця — для неврологічних хворих і під реабілітацію. Окрім цього, у відділенні створили два ліжко-місця для психо-наркологічної допомоги.

— Зовні у відділенні нічого кардинально не змінилося. Лише в палатах інсультного блоку та ординаторській зробили косметичний ремонт, придбали найнеобхідніші меблі, — каже завідувачка. — Лікарня закупила монітори, які цілодобово відстежують пульс, тиск, температуру тіла та ЕКГ інсультних хворих.

Місцевий мебляр Григорій Олійник пообіцяв безкоштовно виготовити 15 поличок для моніторів, щоб убезпечити від падіння це обладнання, яке наразі стоїть на приліжкових тумбах. Підприємниця Валентина Чеботарь надала мікрохвильову піч для користування хворими та тюль в ординаторську. 

Кадри звідусіль

У відділенні неврології та реабілітації, яке очолює Тетяна Батюк, працює ще чотири неврологи: Андрій Можар із Семенівки, Микола Мохнюк із Сновська, Борис Ананенко з Холмів і Дмитро Авраменко з Корюківки. На 0,25 ставки — ургентна лікарка Олена Деркач.

— Андрій Дмитрович винаймає житло в Корюківці, Микола Арсентійович їздить на роботу зі Сновська, — розповідає Тетяна Юріївна. — А наші молоді лікарі Борис Олександрович і Дмитро Валерійович уже отримали в Корюківці власне житло.

По суті, у відділенні постійно три-чотири неврологи, адже Авраменко й Ананенко по черзі помісячно ведуть прийом хворих у поліклініці. До того ж лікарі, як і всі люди, теж інколи хворіють і перебувають на лікарняному.

Також у відділенні нарколог Аркадій Бугрим надає й психо-наркологічну допомогу.

— Треба сказати, що відведені для цього два ліжко-місця завжди мають попит. Депресивні стани, алкогольна залежність тощо — з різними діагнозами потрапляють сюди пацієнти, і вони не завжди безпечні, проте медсестри надають їм допомогу на загальних підставах.

Окрім цього, до нашої команди входять також реабілітолог, асистент реабілітолога, психолог і логопед, адже реабілітація неврологічних хворих — важлива частина відновлення після інсультів.

Неврологічне відділення в Корюківці розширилося, але черги на лікування не зникли. Хворі їдуть з усіх сусідніх громад

Реабілітолог Микола Гайдук працює з пацієнтом

Неврологічне відділення в Корюківці розширилося, але черги на лікування не зникли. Хворі їдуть з усіх сусідніх громад

Відділення завжди заповнене пацієнтами.

- Гостро потребуємо середнього медичного персоналу. Війна в країні й невисока зарплатня змушують молодих фахівчинь виїздити за кордон. Наприклад, зараз необхідні дві процедурні й дві постові медсестри. І ми з нетерпінням чекаємо на випускників медучилищ, бо роботи в відділенні багато.

Також необхідні фізичні терапевти й ерготерапевти, оскільки планується реорганізація нашого відділення, і незабаром у лікарні з’явиться окреме відділення реабілітації. Таких фахівців лікарня навіть забезпечуватиме житлом.

Черги на планове лікування є

Попри те, що неврологія розширилася, черги на госпіталізацію планових хворих нікуди не поділися. Якщо раніше, за словами Тетяни Батюк, це було 80 осіб на місяць, то нині — 10-15 пацієнтів щомісяця чекають, доки звільниться місце, щоб пролікуватися.

У новому відділенні, яке передбачає в цілому 53 ліжко-місця, щодня отримують лікування 60-68 людей. Тож кушетки, як і раніше, актуальні. Їх ставлять додатково в палати та коридор, коли це необхідно.

— Річ у тім, що у нас дуже багато хворих, вільних місць просто не буває, — каже Тетяна Юріївна. — Щоб зробити лише обхід, витрачаю до п’яти годин! Щодня поступають тільки з інсультами по 5-6 людей. Хворі їдуть до нас не лише зі Сновська, Семенівки, Сосниці, де медзаклади не мають інсультного пакета, а навіть інколи й із Мени, де таке лікування надають.

Часто спрацьовує принцип рекомендацій хворими нашого відділення одне одному. Ми стараємося нікому не відмовляти. Тож навантаження значне. Можливо, надалі вдасться трішки розширитися за рахунок їдальні, оскільки специфіка відділення така, що хворих повинні харчувати просто в палатах. Утім, це ще тільки плани.

Джерело: "Сусіди.City", авторка Наталія Рубей 

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

На Чернігівщині поліція звинуватила жінку у вбивстві матері, а суд виправдав

18 СІЧНЯ 2025, 22:29

Слухачів все більше, викладачів не вистачає: як працює позашкільна освіта на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 19:06

Фото

У школі на Чернігівщині ремонтують спортзал за кошти французів

18 СІЧНЯ 2025, 15:57

Вiдео

На прикордоння Чернігівщини передали електротранспорт

18 СІЧНЯ 2025, 13:31

Чи є світло в лікарнях із сонячними панелями?

18 СІЧНЯ 2025, 12:28

Житель Чернігівщини віддасть прикордонним корівкам три причепи сіна

18 СІЧНЯ 2025, 11:16

На Донецькому напрямку поліг 31-річний захисник із прикордонної громади

18 СІЧНЯ 2025, 10:50

ТОП-переглядів